Citrix: Centrální správa aplikací a vyšší produktivita práce

V nabídce naší společnosti máme virtualizační produkty vhodné jak pro menší firmy, tak pro nadnárodní korporace – říká sales manager EEC Central společnosti Citrix Systems Vladimír Špička.

Citrix: Centrální správa aplikací a vyšší produktivita práce


Vladimír ŠpičkaCo přináší virtualizační řešení Citrixu uživatelům?
Virtualizace aplikací a desktopů umožňuje uživatelům pracovat z libovolného zařízení, kdykoliv a kdekoliv s komfortem, který je srovnatelný s prací u běžného PC v kanceláři. Přínos pro zaměstnavatele spočívá například ve vyšší produktivitě práce zaměstnanců, kteří nejsou omezeni zdmi kanceláří a pevně danou pracovní dobou. Z pohledu IT je významným přínosem centrální správa aplikací včetně uložení firemních dat v datovém centru, což významnou měrou snižuje riziko jejich ztráty nebo odcizení.

Na jaké zákazníky svými produkty cílíte?
V nabídce řešení společnosti Citrix najdeme produkty, které jsou vhodné pro menší společnosti, koncipované s ohledem na maximálně jednoduchou instalaci, správu a které potřebují pro provoz komoditní x86 hardware. Produkty pro nadnárodní korporace, kde nejsou výjimkou řešení rozprostřená globálně v datových centrech v Evropě, Americe a Asii, se využívají ve všech oblastech podnikání – v bankovnictví, telekomunikacích, utilitách, výrobních podnicích včetně státní správy a školství.

Na co se Citrix u svých produktů a řešení zaměřuje?
U všech můžeme vysledovat tři společné rysy – z pohledu uživatelů jde a prosté užívání a dále o jednoduchou správu a vysokou míru zabezpečení. Naše řešení patří do skupiny, které renomované analytické společnosti označují za vedoucí produkty v dané oblasti.

Jaké produkty patří mezi novinky v portfoliu společnosti?
Za horkou novinku můžeme označit produkt XenMobile, který jsme uvedli na trh letos v únoru. Jde o ucelené řešení pro správu mobilních zařízení, které umožňuje bezpečné doručení firemních aplikací na soukromé mobilní zařízení. Uživatel tak může používat mobilní zařízení jak pro soukromé tak firemní účely bez nebezpečí úniku dat, například může sdílet přílohy firemního mailu prostřednictvím dropboxu.

O jaké produkty mají čeští a slovenští zákazníci největší zájem?
Nyní je největší poptávka po řešení pro virtualizaci aplikací a desktopů, správu mobilních zařízení a doručení aplikací na ně a po řešení umožňující sdílet velké objemy dat. Zájem je také o tzv. application delivery controllery, což jsou produkty síťové infrastruktury, které umožní zlepšit doručení aplikací uživatelům, snížit zatížení webových a aplikačních serverů a ochránit před útoky DoS a DDoS.

V loňském roce se hodně hovořilo o BYOD. Je v České republice hodně firem, které politiku BYOD využívají?
BYOD je trend, který si pomalu, ale jistě nachází cestu k firemním zákazníkům. Je zajímavé sledovat, že v mnoha případech jde v první řadě o vedoucí pracovníky, kteří přinášejí vlivem konzumerizace IT své zařízení do firemního produkčního prostředí, a je pak na IT pracovnících, aby využili dostupné technologie pro bezpečné a spolehlivé doručení firemních aplikací a dat na tato zařízení kdykoliv a kdekoliv.

Aktuálním tématem je mobilita. Jakými řešeními ji Citrix podporuje?
Společnost Citrix nabízí komplexní řešení pro správu podnikové mobility, jež přináší nový způsob „mobilizace“ byznysu. Pokrývá klíčové oblasti, které dohromady tvoří komplexní řešení včetně Mobile Device Managementu, zabezpečených produktivních aplikací a sdílené identity napříč aplikacemi. IT oddělení se tak zbaví nutnosti nákupu jednotlivých řešení různých výrobců jen proto, aby byly splněny požadavky uživatelů na flexibilitu a bezpečnost či dodržování pravidel nastavených ze strany IT.

Jaký vývoj čekáte v oblasti virtualizace v letošním a příštím roce?
S nadsázkou lze říci, že pracoviště blízké budoucnosti bude méně centralizované, mnohem více mobilní a flexibilní než cokoliv, co si většina zaměstnanců umí představit. Tento trend se zrychlí díky velkému rozšíření mobilních technologií, ekonomické volatility a globálního soutěžení o špičkové talenty. Lze proto očekávat, že firemní zákazníci budou zavádět do praxe technologie, které umožní zaměstnancům práci na vlastním laptopu nebo tabletu, a to kdykoliv a kdekoliv, což podpoří nasazení virtualizace aplikací a desktopů a řešení pro správu podnikové mobility.

Objevují se nějaké problémy při využití technologií Citrixu při nasazení ve firmách?
Pro nasazení řešení využívá společnost Citrix síť školených a certifikovaných partnerů, kteří jsou zárukou profesionálního návrhu, implementace a servisní podpory podle požadavků našich zákazníků.

Úvodní foto: © vladgrin - Fotolia.com


Komentáře