Do náručí virtuálního desktopu

Službu Sharefile na ukládání dat v cloudu podle regionu zákazníka prodáváme jako teplé rohlíky, říká viceprezident regionu Eastern EMEA společnosti Citrix Systems Miloš Hrnčár. Kromě toho si v rozhovoru také chválí Česko.

Do náručí virtuálního desktopu


Jedním z problémů cloudu je fakt, že firmy nevědí, kde jsou jejich data uložena. Jak se s tím vyrovnává Citrix?

Když jde o privátní cloud, tak tam je to jasné. Ve veřejném cloudu je to trochu jinak. Ovšem my jsme nedávno koupili službu Sharefile, kde si přímo můžete vybrat, v jaké zemi chcete svá data uložit. Funguje to samozřejmě i v Česku.

Vycházíme tím vstříc firmám v zemích, kde není povoleno ukládat data mimo daný stát. Dodržování těchto pravidel se někde pečlivě kontroluje, proto jsme museli přijít s řešením, které by bylo dostačující.

 

Pomohla vám tedy akvizice Sharefile?

Prodává se to jako teplé rohlíky. Ukazovali jsme to nedávno v Izraeli, a tam si firmy okamžitě kupovaly deset tisíc účtů po pěti gigabajtech prostoru. Potřebují totiž náhradu za filesharové služby, jež používají jejich zaměstnanci, ale které nejsou legislativně v pořádku. Chtějí jim dát korporátní alternativu, která je ovšem v souladu s právem.

 

Jak se vede Citrixu v Česku?

V listopadu loňského roku jsme tu otevřeli vlastní kanceláře. Chceme rozšířit náš tým a nabrat více lidí, zatím jich máme sedm. Za dva roky jsme zdvojnásobili byznys, a to se musí odrazit i v počtu lidí. Takže postupně budeme hledat další. Česko je pro mě takové centrum, protože tu mám plno zákazníků a snadněji tu najdeme kvalitní zaměstnance, kteří jsou schopni pracovat i za hranicemi – tedy starat se o několik zemí střední či východní Evropy.

 

Jsou lidé v Česku připraveni pracovat pro firmy, které se věnují cloudu?

To byste se divil, kolik máme přihlášek. Citrix je přece jenom lídrem v oboru, máme v Česku jméno a navíc i lokální kancelář. Takže zájem vidím. Uchazeči nemají problém s odbornými znalostmi, často přicházejí od partnerských firem nebo od zákazníků, kde již s cloudem pracovali.

Nechceme ale žádné vývojáře, veškerý vývoj probíhá ve Spojených státech.  Hledáme tu obchodníky a konzultanty. Je o ně i interně tak velký zájem, že jsme některé dokonce přesunuli na Blízký východ.

 

Celý rozhovor s viceprezidentem regionu Eastern EMEA společnosti Citrix Systems Milošem Hrnčárem si můžete přečíst v Computerworldu č. 13/2012, které vychází tento pátek 10. srpna.

Úvodní foto: CitrixVyšlo v Computerworldu 13/2012
Kupte si elektronickou verzi Computerworldu 13/2012 dříve, než se objeví na stáncích
Komentáře