Epson na Invexu předvádí Discproducer s robotickou rukou

Připravte si data a návrh potisku v počítači, vložte potřebné množství CD či DVD a o nic víc už se nemusíte starat... Tímto by se dal stručně charakterizovat nový automatický systém pro vypalování a potisk optických médii Discproducer PP-100 od Epsonu, který byl kromě řady nových tiskáren a projektorů od tohoto výrobce představen na letošním Invexu.Připravte si data a návrh potisku v počítači, vložte potřebné množství CD či DVD a o nic víc už se nemusíte starat... Tímto by se dal stručně charakterizovat nový automatický systém pro vypalování a potisk optických médii Discproducer PP-100 od Epsonu, který byl kromě řady nových tiskáren a projektorů od tohoto výrobce představen na letošním Invexu.

Kromě zajímavého designu disponuje přístroj Epson Discproducer (na obrázku pod článkem) schopností zpracovat množství položek. Velké samostatné inkoustové kazety (které jsou kromě standardní černé, žluté, azurové a fialové doplněné ještě o růžovou a světle modrou pro realističtější barvy pleti a přechodů modré) zajišťují vysokou kvalitu barevného tisku více než 1 000 ks CD či DVD, aniž by bylo nutné vyměnit inkoust. Díky tomu tento přístroj umožňuje nízké tiskové náklady a zvyšuje efektivnost využití inkoustu.

Přístroj PP-100 je rovněž vybaven senzory, které nepřetržitě monitorují hladiny inkoustu ve všech šesti samostatných inkoustových kazetách. To umožňuje podle výrobce přesné vyhodnocení tiskové kapacity kazet a chrání zákazníka před zahájením tisku při nedostatku inkoustu a tedy i před zbytečnými náklady a plýtváním. Použití médií CD a DVD doporučených společností Epson zajistí lesklý tisk, který je odolný vůči rozmazání a působení vody.

Discproducer se obsluhuje prostřednictvím předního podavače a lze jej rovněž připevnit k polici či regálu. Se šířkou 37,7 cm je jednou z nejmenších jednotek ve své třídě. Rovný povrch přístroje umožňuje položení dvou jednotek na sebe nebo využití tohoto místa jako odkládacího prostoru. Kryt přístroje je zcela uzavřen a není třeba jej otevírat ani při vyjímání CD či DVD.

Epson Discproducer umožňuje duplikaci až 100 CD či DVD zároveň a v závislosti na množství dat je schopen vypálit až 30 a vytisknout až 45 kusů během jedné hodiny. Patentovaný mechanismus AcuGrip(robotická ruka), která je v přístroji zabudována, inteligentně předává média ze zásobníků do jedná ze dvou vypalovaček a následně pro potisk. Její konstrukce navíc zajišťuje, že je do zabudované vypalovací mechaniky vsunuto a vloženo vždy pouze jedno médium, a to i tehdy, když se média slepí.

Přístroj je určen například pro profesionální kopírovací servisy, velké podniky, kreativní agentury, vládní či veřejný sektor, kliniky a další organizace, kde je se často vypalují CD či DVD s potiskem. Do konce roku 2008 má být uvedena i verze kompatibilní pro síť. Doporučení koncová cena modelu PP-100 činí 79 990 Kč.Komentáře