Future Park obsadí roboti

Future Park je název nového projektu veletrhu INVEX, jehož smyslem je přiblížit atraktivní formou aplikace IT ve vědě a strojírenství nejen odborné veřejnosti, ale zejména studentům středních odborných škol.Future Park je název nového projektu veletrhu INVEX, jehož smyslem je přiblížit atraktivní formou aplikace IT ve vědě a strojírenství nejen odborné veřejnosti, ale zejména studentům středních odborných škol.

Návštěvníci zde uvidí například mechatronickou sestavu, výukové roboty Bioloid (sestavy humanoid, robopes apod.), ale také unikátní robot Orpheus, vyvinutý FEKT VUT Brno, který zvítězil v mezinárodní soutěži záchranářských robotů a jeho poslední verze je testována pro potřeby armády. Bude zveřejněna také robotická soutěž pro střední školy a bohatý program pro mladé adepty technologického vzdělávání chystá řada významných

strojírenských firem. Naše střední a vysoké školy tak s podporou Svazu strojírenské technologie na INVEXu předvedou ve svých službách technologie, které jsme byli dosud zvyklí vídat pouze na záznamech z asijských veletrhů.


Komentáře