Invex, Digitex a Interkamera startují!

Kratší termín od 6. do 9. října, rozmanitý program a Mezinárodní výstava fotografické techniky Interkamera jako nový přírůstek ke spotřebitelskému Digitexu a odbornému Invexu – to jsou hlavní změny a také důvody k návštěvě areálu brněnského výstaviště pro všechny příznivce informačních a komunikačních technologií, spotřební elektroniky, digitální zábavy a fotografování.Kratší termín od 6. do 9. října, rozmanitý program a Mezinárodní výstava fotografické techniky Interkamera jako nový přírůstek ke spotřebitelskému Digitexu a odbornému Invexu – to jsou hlavní změny a také důvody k návštěvě areálu brněnského výstaviště pro všechny příznivce informačních a komunikačních technologií, spotřební elektroniky, digitální zábavy a fotografování.

Veletrh Invex vstupuje do svého 18. ročníku s podtitulem Mezinárodní veletrh informačních a komunikačních řešení pro rozvoj podnikání a právě posun od prezentací jednotlivých technologií k nabídce ucelených řešení nejen pro podnikatelskou sféru, ale také pro státní správu a samosprávu bude na Invexu hlavním tématem. Kromě řady veletržních expozic tak svoji významnou úlohu budou mít i odborné konference, a to zejména v prvních dvou dnech. Pondělí a úterý bude totiž vyhrazeno pouze odborným návštěvníkům, vstup do invexových pavilonů bude plně registrovaný. Středa a čtvrtek jsou na Invexu určeny i široké veřejnosti.

Zaměření firem na poskytování komplexních podnikových řešení včetně implementace a servisu vyžaduje přímé obchodní setkávání prodejců a klientů, místo pro názorné vysvětlení a byznys. Na veletrhu tak dále posilují konferenční aktivity se snahou efektivního oslovení konkrétní cílové skupiny. Výsledkem je koncentrace aktuálních témat ve formě ucelených doprovodných akcí. Můžeme zmínit například Invex Hi-Tech Summit 2008, Reseller Meeting Point, Franchise Meeting Point včetně Evropských franchisových dní, ICT Fórum pro školy, Svět IT Security, Antivirovou konferenci, veletrh pracovních příležitostí Job fair, ale zejména E-vize pro státní správu a samosprávu či ERP Fórum.

Co se týká vstupného, celodenní vstupenka na Invex bude během prvních dvou odborných dnů stát 500 Kč, ve středu a čtvrtek pak 150 Kč a zlevněná 100 Kč. Na Digitex a Interkameru bude možné po všechny čtyři dny zakoupit plnocennou celodenní vstupenku za 150 Kč a zlevněnou za 100 Kč.

Zlevněné vstupné je určeno pro mládež do 15 let, studenty proti dokladu o studiu, starobní a invalidní důchodce a ve dnech 8.–9. 10. 2008 rovněž vždy po 15. hodině pro všechny návštěvníky. Držitelé průkazu ZTP, ZTP/P a vozíčkáři mají vstup zdarma.

Na Digitex za HD a zábavou
Zatímco Invex se zaměřuje na odbornou ICT veřejnost a podnikatele, Digitex a nově i Interkamera si kladou za cíl oslovit především laické návštěvníky. Tématem je v tomto případě oblast spotřební elektroniky a digitální zábavy. K vidění bude vše od digitálních fotoaparátů, GPS navigací, audio-video zařízení až po počítačové a konzolové hraní.

Trendem posledních let je, že si řada technologických, dříve typicky „invexovských“ firem vybírá právě oblast digitální zábavy jako prostředek prezentace svých nejnovějších technologií. Namátkou můžeme zmínit letošní účast Asusu, Intelu a Microsoftu v rámci herní události World GameMasters Tournament, kde návštěvníci mohou zažít doslova dech beroucí podívanou na expozici nazvané příznačně Extra Hardware. Nejzajímavějším kouskem zde bude ukázka extrémního overclockingu (přetaktování) počítačů za pomoci tekutého dusíku. O překonání českého rekordu se budou za pozornosti publika pokoušet hned dva týmy počítačových specialistů. Druhým, v domácích poměrech nevídaným jevem, se stane ukázka velmi unikátního řešení chlazení počítače – počítač zatopený v oleji.

Pokud se zaměříme na klasickou spotřební elektroniku, bude jí vévodit High-Definition. Vysoké rozlišení obrazu a zvuku dává výrobcům možnost ukázat ještě lépe a důrazněji důvody pro obměnu naší domácí výbavy a poslouží jim k tomu i tématické doprovodné programy s příznačnými názvy Digital Live! a Technologie&Design. K vidění bude mimo jiné česká premiéra největšího LCD televizoru na světě – 108 palcové obrazovky Sharp či nová generace ultraslim panelů stejné značky. Příznivci Pioneeru pak shlédnou i očekávanou kolekci deváté generace plazmových Kuro TV. Kvalitní obraz doplní i zvuk například v podobě soustav Bowers & Wilkins, Classe a dalších.

To nejlepší z navigačních technologií se pokusí nabídnout projekt GPS Show. Zaměřuje se především na okruhy GPS hardware, GPS software, GPS aplikace a hry a GPS monitoring. Hlavním partnerem GPS Show je společnost Mio, partnery Nokia, TomTom, Smart Maps a Tele Atlas. Projekt bude mít podobu přednáškového sálu s celodenním programem populárně-odborných prezentací.

Interkamera interaktivně i edukativně
Tradiční Interkamera, mezinárodní výstava fotografické techniky spojená se sbírkami a stálou expozicí fotografické a filmové techniky v Národním muzeu v Praze, se letos poprvé uskuteční v areálu brněnského výstaviště společně s Invexem, ale zejména oborově příbuzným Digitexem. Cílena je nejen na širokou veřejnost se zájmem o fotografii, fotografování a související témata, ale také na fotografy – profesionály. Tomuto zaměření odpovídá i forma Interkamery – premiérový brněnský ročník bude ve znamení fotografických výstav, vzdělávání a odbornosti.

Na svůj program návštěvníky láká například Unie fotografů, prodejci fotografické techniky i organizátoři významných fotografických akcí. Své vzdělávací programy nabídnou například Atemi, Photon Europe, či Asociace profesionálních fotografů ČR. Dlouhá řada přednášejících v čele se světoznámým Janem Saudkem seznámí zájemce se vším, co se týká vybavení, techniky fotografování, zpracování snímků či jejich vlastní prezentace.

Veletrhy se uskuteční v devíti pavilonech na ploše více než 18 500 m2. Očekávána je účast osmdesáti tisíc návštěvníků. Nechme se tedy překvapit, jak letošní ročník budou hodnotit jeho návštěvníci.


Komentáře