iPhone: Další chyba v iOS přinesla opět problémy s alarmy

Nejedná se o prvních problém tohoto typu typu, neboť již na podzim chyba v operačním systému iPhonu způsobila, že se nastavené budíky po změně času spouštěly o hodinu později.


Problém se u přístrojů s operačním systémem iOS od Applu projevil právě dnes, neboť chyba se odhalila při změně roku a jako důsledek nedošlo dnes ke spuštění jednorázových alarmů na těchto zařízeních, které si uživatelé nastavili. Podle řady reportů na Twitteru jde o problém s nastavením alarmů v rámci aplikace hodin a jakmile došlo k přechodu mezi časem 23:59 31. prosince 2010 a 0:00 1. ledna 2011, projevila se zmíněná chyba, jejímž důsledkem je nespuštění jednorázových alarmů nastavených na dnešní den.

Podle prvních zjištění má chyba trvat do 3. ledna a pak se opraví „sama“, tj. alarmy opět začnou fungovat. Není tedy nutné pátrat po aktualizovaném iOS, neboť do té doby by jej Apple stejně nestihl pravděpodobně uvolnit, nicméně v dalších verzích bude tento nedostatek pravděpodobně opravený. Řešením problému pro dny, které jsou jím postiženy, je nastavit alarm nikoliv jako jednorázový, ale jako opakující se, tedy aby se spouštěl např. každou sobotu a po jeho skončení jej pak smazat.

Zatím není jasné, zda je touto chybou postižen iOS ve všech verzích nebo jen některé verze.

O podobné chybě, která způsobila, že řada majitelů iPhonů se neprobudila před dvěma měsíci včas, si můžete přečíst v článku Chyba v iPhonu způsobila v Evropě pozdní vstávání.Komentáře