Mobilní zařízení pro práci i zábavu na Digitexu v reprezentativním zastoupení

Notebooky, chytré telefony, satelitní navigace, herní konzole, ale také projek·ní technika - to vše bude na letošním veletrhu Digitex velmi výrazně zastoupeno. Návštěvníci si tak budou moci ve většině případů vůbec poprvé sáhnout na nejočekávanější novinky letošního podzimu, které na konci října do Brna přiveze řada významných světových výrobců. Jen počítače a notebooky představí například Fujitsu Siemens Computers, Hewlett-Packard, Lenovo, Sony, nebo Acer.Notebooky, chytré telefony, satelitní navigace, herní konzole, ale také projekèní technika - to vše bude na letošním veletrhu Digitex velmi výrazně zastoupeno. Návštěvníci si tak budou moci ve většině případů vůbec poprvé sáhnout na nejočekávanější novinky letošního podzimu, které na konci října do Brna přiveze řada významných světových výrobců. Jen počítače a notebooky představí například Fujitsu Siemens Computers, Hewlett-Packard, Lenovo, Sony, nebo Acer.

Vystavovatelé se letos více než kdykoli v minulosti zaměřují na domácí uživatele, zejména pak v oblasti notebooků. Jak doplňuje Petr Ondrášek, ředitel veletrhů Invex-Digitex, tato skutečnost má své logické vysvětlení: „Segment počítačů určených pro domácnosti zaznamenal oproti podnikové sféře v posledním roce výrazný nárůst a řada výrobců tak přizpůsobuje svou nabídku právě domácnostem. Díky posunu veletrhu Digitex do soboty a možnosti oslovit bonitní návštěvníky z řad domácností vnímají vystavovatelé Digitex jako efektivní nástroj k představení svých nových produktových řad desetitisícům návštěvníků v krátkém časovém úseku.“ Návštěvníci tak budou mít na Digitexu rozhodně z čeho vybírat.

Společnost Fujitsu Siemens Computers přiveze novou řadu profesionálních ekologických PC ESPRIMO 5925 EPA, spojujících ekologický přínos s technologickými inovacemi a maximálním výkonem. Čipová sada Intel Q35 a nejnovější procesory Intel Core 2 Duo jsou optimalizovány pro nízkou spotřebu a vysoce efektivní provoz. Na stánku Fujitsu Siemens Computers toho bude k vidění samozřejmě více, za zmínku jistě stojí například ‚thin-and-light‘ notebook Lifebook S6410.

Sony představí kromě nejmenší a nejlehčí HD videokamery na světě, či nového Blu-Ray přehrávače i svůj stylový notebook Vaio FZ s platformou Intel Centrino a X-black LCD displejem.

Hlavním tahákem spoleènosti Lenovo (na stánku partnera Orange & Green) budou zcela jistě novinky letošního léta - nová řada Lenovo ThinkPad: podnikatelské T61, firemní R61 a mobilní X61, stejně tak i nové řady notebooků Lenovo 3000: vysoce výkonné N200 a multimediální V200.
Společnost Hewlett-Packard se bude prezentovat jako partner projektu Game Life v pavilonu X, kde představí svůj nový herní hardware určený pro domácí multimediální zábavu, Acer pak předvede své produkty v rámci projektu Reseller Meeting Point, za všechny jmenujme Aspire AS 5920-302G25MN. Reseller Meeting Point však oslovil i další výrobce, například společnosti Toshiba, či BenQ – ta představí zejména DLP projektory s WXGA rozlišením.

V souvislosti s hardwarem je třeba zmínit i oba největší výrobce procesorů Intel a AMD. Jelikož budou produkty těchto dvou firem pohánět prakticky všechny počítače na veletrhu, stanou se – a to nejen díky svým novinkám - doslova nepřehlédnutelnými.

Ochuzeni nebudou ani příznivci herní zábavy, k dispozici budou mít všechny tři konzolové platformy – Nintendo, Sony Playstation 3 i Microsoft Xbox 360.


Komentáře