Nahradí bezdotykové snímání kapilár dlaně otisky prstů?

Biometrické řešení pro rozpoznávání osob pomocí snímání kapilárního systému dlaně představily společnosti Siemens a Fujitsu. Jde o systém vzniklý propojením biometrického softwaru ID Center společnosti Siemens a zařízení PalmSecure od Fujitsu.Biometrické řešení pro rozpoznávání osob pomocí snímání kapilárního systému dlaně představily společnosti Siemens a Fujitsu. Jde o systém vzniklý propojením biometrického softwaru ID Center společnosti Siemens a zařízení PalmSecure od Fujitsu.
Výsledné řešení podle tvůrců dokáže rozpoznat síť dlaňových kapilár, která je u každého člověka jedinečným identifikačním znakem. Snímání dlaně v praxi probíhá bezdotykově infračerveným skenerem ze vzdálenosti několika centimetrů, tedy bez přímého dotyku se snímacím zařízením. Sejmutá struktura dlaňových kapilár dané osoby se porovná se strukturou, která byla předtím zanesena do systému.
Padělání identity je podle dodavatelů prakticky nemožné, protože se kapiláry nacházejí pod kůží - na rozdíl od snímání otisků prstů, kdy může být ověření totožnosti ovlivněno, je-li snímaný prst špinavý nebo má jizvy.
Siemens se v České republice mimo jiné podílel na implementaci systému vydávání biometrických pasů.


Komentáře