Prezentace Intelu a AMD na Invexu-Digitexu 2007

Kromě velké spousty distributorů a výrobců počítačů lze na Invexu-Digitexu spatřit také dva největší výrobce procesorů – Intel a AMD. Vzhledem k tomu, že jejich produkty pohání naprostou většinu počítačů na veletrhu, není pochyb o tom, že jsou zde zcela nepřehlédnutelní.Kromě velké spousty distributorů a výrobců počítačů lze na Invexu-Digitexu spatřit také dva největší výrobce procesorů – Intel a AMD. Vzhledem k tomu, že jejich produkty pohání naprostou většinu počítačů na veletrhu, není pochyb o tom, že jsou zde zcela nepřehlédnutelní.

Společnost AMD se na Invexu chlubí svojí novou Barcelonou, kterou uvedla na trh po měsících průtahů, způsobených výrobními obtížemi. Z dalších produktů pro servery ovšem nechybí ani starší Opterony, pro koncové zákazníky pak například populární procesory Athlon 64 X2 a pro mobilní uživatele jsou k dispozici k „osahání“ čipy Turion 64 určené do přenosných počítačů.
Pav. G2, st. 26

V souvislosti s AMD také nutné zmínit Finále Mistrovství ČR v počítačových hrách, jehož je tato společnost hlavním sponzorem. To se odehrává po celou dobu konání veletrhů v Pavilonu D, kde se před zraky diváků představují nejlepší hráči roku 2007.

Stejně tak Intel je na výstavišti hojně prezentován, zčásti vlastními silami, především však prostřednictvím svých partnerů. Podobně jako na nedávném IDF, nalezneme i zde nejen standardní prezentaci čtyřjádrových serverových čipů, ale i širokou paletu dalších procesorů Intelu ze všech možných cenových kategorií. Důraz je kladen i na nové vPro, ale velkou pozornost si zasluhuje i prezentace nového čtyřjádrového procesoru Core 2 Extreme s jádrem Penryn, který je vyroben 45nm technologií. Dále Intel prezentuje mobilní platformu Menlow a samozřejmě šifrování Danbury integrované do hardwaru. Intel se na Invexu mimo jiné také uvedl v roli generálního partnera konference e-Health.


Obstojí Barcelona proti novému Penrynu?


Komentáře