První den CeBITu 2008 ve znamení významných hostů

Dnes začal v německém Hannoveru CeBIT – jedna z nejvýznamnějších akcí svého druhu pro IT svět. Představovat své novinky na něm hodlá 5 800 firem ze 75 zemí a letos se vystavuje na ploše 240 000 metrů čtverečních.Dnes začal v německém Hannoveru CeBIT – jedna z nejvýznamnějších akcí svého druhu pro IT svět. Představovat své novinky na něm hodlá 5 800 firem ze 75 zemí a letos se vystavuje na ploše 240 000 metrů čtverečních.

CeBit se v letošním roce zaměřuji na čtyři hlavními oblastmi – Business Solutions, Public Sector Solutions, Home & Mobile Solutions a Technology & Infrastructure. Důraz bude kladen také na ekologický přístup k informačním technologiím, neboť fenomén Green IT se stává stále významnější pro informační svět, na mobilní přístup k internetu, jehož významný rozvoj je také trendem poslední doby a samozřejmě i na digitální domácí zábavu v high definition pojetí.

První den se na veletrhu objevila řada významných osobností jako ředitel Microsoftu Steve Ballmer, německá kancléřka Angela Merkelová, francouzský prezident Nicolas Sarkozy či předseda Evropské komise Jose Manuel Barroso. Steve Ballmer ve své přednášce mluvil o revoluci, která nás brzy čeká a jež by měla přinést zcela novou úroveň práce s počítačem i přístup k informacím.
Nenechte si ujít:
Březen – měsíc CeBITu!

Los Angeles: Největší podnikový křest v historii Microsoftu

Stane se ekologie zásadním tématem IT ve 21. století?

Více informací o průběhu letošního CeBITu a hlavních trendech, na které bude zaměřen, lze najít zde.


Komentáře