Stáhněte si Altiris SVS: Bezplatnou virtualizaci pro PC

Virtualizace byla dosud obvykle spojena se serverovým prostředím. Avšak řešení firmy Altiris (KE STAŽENÍ V TOMTO ČLÁNKU) může toto dogma poněkud změnit. Díky tomuto nástroji mohou uživatelé PC své stroje maximálně chránit před různým programovým balastem, a to i přesto, že si nainstalují všechny aplikace, které chtějí.Virtualizace byla dosud obvykle spojena se serverovým prostředím. Avšak řešení firmy Altiris (KE STAŽENÍ ZDE) může toto dogma poněkud změnit. Díky tomuto nástroji mohou uživatelé PC své stroje maximálně chránit před různým programovým balastem, a to i přesto, že si nainstalují všechny aplikace, které chtějí.

To, že operační systém nezahltí různé nepotřebné soubory, je spíše zbožným přáním než skutečností. Obvykle se „úklid“ na osobním počítači provádí pomocí specializovaných utilit a mnohdy je třeba celý systém dokonce přeinstalovat. Alternativu k těmto postupům představuje právě Altiris Software Virtualization Solution (SVS).

Jako už naznačuje jméno tohoto produktu, základní princip nespočívá v pokročilé podobě správy aplikací, ale ve virtualizaci. Ta mimo jiné zajišťuje, že se všechny aplikace dostanou ke službám operačního systému. Jestliže se navíc uživatel rozhodne, že virtualizační techniku ze svého PC odstraní, jsou veškeré stopy po ní automaticky vymazány – a to dokonce bez nutnosti rebootování.

Altiris nabízí své řešení SVS ve dvou verzích. Privátní klienti mohou využívat bezplatnou licenci, kdo však chce SVS nasadit na komerční bázi, zaplatí výrobci 29 eur za každou kopii. I domácí uživatelé pro aktivaci softwaru potřebují licenční klíč; ten je však vytvořen on-line a zdarma - PROGRAM KE STAŽENÍ ZDE.


Komentáře