Stáhněte si Scalix: Bezplatný groupware pod Linuxem

Groupware v současnosti patří k základním aplikačním prostředkům každé větší společnosti. IT manažery je pro tyto účely často nasazován systém Exchange od společnosti Microsoft, jenž je oblíben především kvůli hladké interakci s Outlookem prostřednictvím rozhraní MAPI. Dosavadní linuxové distribuce mohly tomuto spojení jen těžko konkurovat.Groupware v současnosti patří k základním aplikačním prostředkům každé větší společnosti. IT manažery je pro tyto účely často nasazován systém Exchange od společnosti Microsoft, jenž je oblíben především kvůli hladké interakci s Outlookem prostřednictvím rozhraní MAPI. Dosavadní linuxové distribuce mohly tomuto spojení jen těžko konkurovat.

Situace se však výrazně změnila příchodem řešení od společnosti Scalix. Komerční verze tohoto produktu jsou totiž dodávány spolu s takzvaným konektorem (connector), díky kterému může být tento linuxový software do prostředí systémů Microsoftu bezproblémově začleněn.

Co je však nejzajímavější – Scalix nabízí i bezplatnou verzi (Community Edition) svého softwaru (KE STAŽENÍ ZDE), která poskytuje téměř všechny vlastnosti, jež obsahují placené varianty Small Businesses nebo Enterprise Edition. Ve verzi Community Scalix Serveru je mimo jiné zahrnuta podpora jen pro 25 takzvaných prémiových uživatelů (ti mohou služby zmíněného konektoru využívat ve spojení s klientskými programy Microsoft Outlook nebo Evolution od Novellu), avšak počet standardních uživatelů je neomezený. Pro malé podniky tak varianta Community představuje ideální bezplatné řešení pro skupinovou spolupráci.


Komentáře