Stáhněte si šikovné utility k Windows Vista

V rámci kapitoly s tipy a triky pro operační systém od Microsoftu zmiňujeme také dva prográmky, které vám mohou usnadnit život. První (Keyfinder) je určený k zjištění vašeho produktového klíče, druhý (VistaBootPRO) slouží k editaci bootovacích možností. Obě bezplatné utility pak dáváme k dispozici ke stažení.V rámci kapitoly s tipy a triky pro operační systém od Microsoftu zmiňujeme také dva prográmky, které vám mohou usnadnit život. První (Keyfinder) je určený k zjištění vašeho produktového klíče, druhý (VistaBootPRO) slouží k editaci bootovacích možností. Obě bezplatné utility pak dáváme k dispozici ke stažení.
  • Ztratili jste snad váš product key? Žádný problém pokud provozujete 32bitovou verzi Windows Vista. Existuje totiž šikovný freewarový nástroj firmy Magical Jellybean Software s názvem Keyfinder. Stáhněte si jej ZDE.
  • Windows Vista obsahuje nástroj pro příkazovou řádku s názvem Bcdedit, který umožňuje úpravu BCD (Boot Configuration Data). Pro zobrazení kompletní syntaxe nástroje si pod administrátorským účtem spusťte příkazovou řádku (cmd.exe) a napište příkaz Bcdedit -?. Vyhrkne na vás opravdu vyčerpávající smršť možností, která z Bcdedit dělá silného, ale složitějšího partnera při editaci možností bootování. Nelze tedy než k úpravě BCD informací doporučit nějaký z grafických editorů třetích stran, kupříkladu skvělý VistaBootPRO s intuitivním GUI a mnoha možnostmi. Stáhněte si jej ZDE.


Komentáře