Usnadněte si daňové přiznání za rok 2009 interaktivními formuláři

Obdobně jako v předchozích letech jsou pro všechny občany podávající přiznání k dani z příjmů k dispozici interaktivní formuláře, které celý proces značně usnadňují.


Kromě vyplnitelných formulářů ve formátu PDF, které připravilo Ministerstvo vnitra ČR (stažení jsou zde) opět na konci února uvolnil k bezplatnému stažení i finanční portál Měšec nové interaktivní formuláře za rok 2009 ve formátu .zfo (odkaz pro download je zde). Tyto formuláře pro daňová přiznání jsou k dispozici ve verzích pro fyzické i právnické osoby, dále je k dispozici přehled o příjmech a výdajích OSVČ pro správu sociálního zabezpečení pro zdaňovací období 2010 a také jsou zde interaktivní formuláře pro zdravotní pojišťovny. Možné je využít i daňovou kalkulačku.

Zmíněné formuláře, které jsou dostupné zdarma a bez omezení a jsou určené pro aplikaci 602XML Filler (kterou lze taktéž bezplatně stáhnout z webových stránek společnosti Software602) disponují funkcemi automatických výpočtů, kontrol a také nápovědou pro co nejsnazší vyplnění daňového přiznání. Vypočtené údaje se v interaktivním formuláři automaticky přenášejí do všech souvisejících políček a rozpracované daňové přiznání je možné v jakékoliv fázi vyplňování uložit a opět se k němu v budoucnu vrátit. Po dokončení stačí Přiznání k dani z příjmů jen vytisknout a odevzdat na příslušném Finančním úřadě. Další variantou je zaslání poštou, klasicky elektronicky nebo letos poprvé i datovou schránkou. Výhodou je u využití datové schránky eliminace eletronického podpisu, jenž mnoho lidí odrazoval.Komentáře