V posteli pracuje 28% uživatelů

Více než čtvrtina z 329 dotázaných pracovníků z Londýna přiznalo, že si pravidelně berou jejich laptop nebo jiné mobilní zařízení do postele a pracují tam.


Z výzkumu, který provedli analytics najmuti firmou Credant Technologies, dále vyplývá, že 57% jejich spolunocležníků to považuje za velmi nepříjemný zvyk.

Více než polovina těch, kteří pracují v posteli, touto činností tráví mezi dvěmi až šesti hodinami týdně.

Osm procent dotázaných dokonce přiznalo, že jim práce s jejich mobilním zařízením zabere větší část večera než mluvení s partnerem.

Jako odpověď na otázku "Co je poslední věc, kterou uděláte než jdete spát?" 96% procent odpovědělo, že políbí partnera na dobrou noc. Zbylá čtyři procenta (z toho 71% muži) dokončují práci a kontrolují email.

Podle průzkumu více než polovina "postelových pracovníků" stahuje a uploaduje pravidelně citlivé firemní informace do jejich mobilního zařízení během pobytu v posteli a většina z nich využívá bezdrátovou síť. Každý pátý pak přiznává, že jejich síť nebyla zabezpečena po dobu, co odpovídali na email nebo prováděli jiné úkony.

Credant Technologies, firma zabývající se bezpečností a produkty na ochranu dat, cítila potřebu uživatelům v závěru zprávy vynadat. V seznamu pěti tipů pro lepší ochranu, který zahrnuje například šifrování, silné heslo a podobné, byla posledním bodem tato rada: "A konečně, používejte Vaši ložnici k tomu, k čemu je určena. Pokud už nejdete spát, Váš laptop je to poslední, s čím byste si měli hrát!"Komentáře