Zdravotnický systém, usnadňující práci lékařům, je k vidění na Invexu

Společnosti Intel a Fujitsu Siemens Computers na letošním veletrhu Invex představují zdravotnický informační systém MD Comfort, který má za cíl usnadnit práci praktickým a ambulantním lékařům.Společnosti Intel a Fujitsu Siemens Computers na letošním veletrhu Invex představují zdravotnický informační systém MD Comfort, který má za cíl usnadnit práci praktickým a ambulantním lékařům.

MD Comfort se skládá z hardwarové a softwarové části. Tu první reprezentuje počítač Fujitsu-Siemens postavený na platformě Intel vPro s procesorem Core 2 Duo, 19palcovým LCD monitorem, multifunkční tiskárnou s kopírkou a ADSL modemem. Na tomto počítači je pak nainstalovaný specializovaný software, který má za úkol automatizovat administrativní úkony lékaře, hlavně v oblasti vedení zdravotnické dokumentace a vykazování plateb pojišťovnám. Důraz je kladený na ochranu citlivých dat pacientů a na možnost vzdálené správy celého systému, aby i v případě poruchy bylo možné obnovit jeho provoz na dálku bez nutnosti fyzické návštěvy technika.

Více informací o systému MD Komfort bude možné získat i v rámci konference eHealth v pátek 26. října v pavilonu A3, v sálu Morava od 10 do 15 hodin, kde navíc Intel a Fujitsu Siemens představí takzvanou simultánní ordinaci.


Komentáře