Zhodnocení: Jaký byl Invex 2008?

Včera skončil poslední den osmnáctého ročníku veletrhu Invex, který vyvolal u řady návštěvníků smíšené pocity, protože byl bezesporu zcela jiný, než jak jej mnozí z nás pamatují z 90. let. V každém případě BVV tvrdí, že příští rok Invex opět proběhne a to v termínu od 5. do 8. října 2009. Jaký byl konkrétně letošní ročník a jaký pravděpodobně bude ten příští?Včera skončil poslední den osmnáctého ročníku veletrhu Invex, který vyvolal u řady návštěvníků smíšené pocity, protože byl bezesporu zcela jiný, než jak jej mnozí z nás pamatují z 90. let. V každém případě BVV tvrdí, že příští rok Invex opět proběhne a to v termínu od 5. do 8. října 2009. Jaký byl konkrétně letošní ročník a jaký pravděpodobně bude ten příští?

Podle záměrů BVV by se Invex v příštích letech měl zaměřovat na stále specifičtější skupinu návštěvníků a následovat tedy letošní trend. BVV konkrétně tvrdí, že již letos Invex prohloubil svou odbornost a oslovil přesně definovanou skupinu návštěvníků. Ubral na masovosti, ale přidal prý na kvalitě doprovodných konferencí a tematických projektů.

Pozměněný model rozdělení návštěvníků na 2 + 2 dny měl za cíl poskytnout vystavovatelům veletrhu Invex dvoudenní prostor pro realizaci obchodních schůzek a odborných setkání, zatímco zájemci o spotřební elektroniku a fanoušci digitální zábavy a fotografování si přitom mohli k návštěvě vybrat kterýkoli ze čtyř dnů. Podle předběžných odhadů letos do Brna přijelo 53 000 návštěvníků, což je výrazně méně, než byly původní odhady.

K nejlépe obsazeným doprovodným akcím ročníku patřila konference o podpoře průmyslu špičkových technologií Invex Hi-Tech Summit 2008, debata o prioritních tématech ICT průmyslu pro období českého předsednictví v EU nebo konference o bezpečnostních rizicích Svět IT Security – Security Invex 2008. Součástí veletrhů byla přehlídka franchisových příležitostí Franchise Meeting Point se čtyřdenním doprovodným programem a prezentací čtyř desítek franchisových konceptů. Počtvrté se uskutečnilo kontraktační setkání výrobců, prodejců a distributorů z oblasti IT a spotřební elektroniky Reseller Meeting Point, k tradičním akcím patřila také Antivirová konference nebo ICT fórum pro české a slovenské školy.

Veletrhy navštívila řada VIP, mj. první dáma České republiky Livia Klausová, ministři Ivan Langer a Jiří Pospíšil, fotografové Jan Saudek a Sára Saudková, moderátor Leoš Mareš a samozřejmě přední osobnosti světa ICT jako Jan Mühlfeit (Microsoft), Roland Mahler (T-Mobile), Jiří Polák (SPIS), Pavel Dvořák (ČTÚ) aj. V tiskovém středisku se během čtyř dnů zaregistrovalo 658 zástupců tištěných i elektronických médií, rozhlasu a televize. Novináři přijeli z pěti zemí, vedle ČR také z Bulharska, Ruska, Slovenska a Velké Británie.

V rámci digitexové soutěže v eSeMeSkování také padl na brněnském výstavišti nový rekord, který se zapíše do České knihy rekordů - 54,73 sekund. Tak rychle dokázal bezchybně napsat a uložit do paměti stošedesátiznakovou textovou zprávu Pavel Grepl z Boskovic, vítěz 6. mistrovství ČR v nejrychlejším eSeMeSkování.

Co říci závěrem? Snad jen že lze jen doufat, že návštěvníci byli v rámci možností co nejvíce spokojení a že vystavovatelé se zúčastní i v příštím roce v co nejhojnějším počtu. I my budeme určitě přitom a přineseme vám aktuální informace...

Pokud máte své vlastní postřehy a dojmy z letošního ročníku veletrhů, podělte se o ně s námi v diskusi pod článkem.

Následují vybrané fotografie z průběhu veletrhu.


Leoš Mareš obhlíží nový doplněk do svého obýváku...


I takhle prázdno bylo na BVV v otevírací době...


Jeden z pavilonů věnovaný franchisingu...


Počítač v akváriu asi každý z nás doma nemá...


S tekutým dusíkem se overclockuje opravdu nádherně...


Eset na Invexu rozdával tříměsíční verze svých antivirů...


Poslední pohled na brněnské výstaviště...


Komentáře