Jak vytvořit e-shop? Stačí pár jednoduchých kroků

Potřebujete založit e-shop, který rozjede vaše podnikání? Poradíme, jak na to.
22. 4. 2021

Sdílet

Online podnikání se nyní těší velké popularitě a nejeden obchodník přesunul svůj kamenný krámek do světa internetu. Stojí za tím mimo jiné i aktuální situace v souvislosti s koronavirovou pandemií. Také uvažujete o tom, že začnete svůj byznys rozvíjet online, nebo máte unikátní podnikatelský nápad, který byste rádi zrealizovali?

Zkuste si založit e-shop. Na následujících řádcích se dozvíte, jak na to.

Vsaďte na originální doménu

Originální název e-shopu je základem úspěchu. Čím kratší a výstižnější, tím lépe. Doména by měla být snadno zapamatovatelná, aby si ji zákazník dokázal vybavit. Zkuste si sepsat klíčová slova, která definují vaše podnikání, nebo si pohrajte s názvem značky. Následně přejděte ke zřízení webhostingu a založení domény. Nezapomeňte zkontrolovat její unikátnost, může se totiž stát, že váš vysněný název e-shopu bude již obsazen. 

TIP: Pokud máte zřízené webové stránky ve WordPressu a chcete k nim založit e-shop, můžete zkusit využít plugin WooCommerce. Jedná se o světově nejpopulárnější opensource e-commerce platformu a je zcela zadarmo.

Atraktivní design

Zákazníky můžete na svůj e-shop přilákat placenou reklamou nebo organickým dosahem. Jak ale udržet jejich pozornost a přimět je k nákupu? Prostředí internetového obchodu by mělo být jednoduché a uživatelsky přívětivé. Docílit toho můžete pomocí jedné ze šablon, kterých je na internetu nepřeberné množství.

Některé jsou dokonce zdarma, ty však zdaleka nenabízejí takové benefity jako placené šablony. Můžete vsadit na minimalistický design a úderné produktové texty. Zároveň by na webu neměly chybět kvalitní fotografie, které zdůrazní přednosti vašeho zboží.

Právní náležitosti e-shopu

Chcete-li provozovat e-shop, bez živnostenského listu se neobejdete. Maloobchodní činnost však není vázanou živností, takže není třeba dokládat jakoukoliv odbornou způsobilost k podnikání. Pokud jste OSVČ, můžete začít podnikat prakticky ihned po založení e-shopu.

Nezapomeňte však na obchodní podmínky. Zveřejnění obchodních či smluvních podmínek je zákonná povinnost. Zákon také jasně stanovuje, jaké údaje musejí podmínky obsahovat. Pokud si na jejich sepsání netroufáte, nebojte se vyhledat právní pomoc. Nepodceňujte ani reklamační řád nebo zpracování osobních údajů. 

TIP: Máte všechny úvodní kroky již za sebou a hledáte výhodné financování svého podnikání? Vyzkoušejte rychlou půjčku od Srovnejto.cz.