Canon poskytuje pomoc při odstraňování následků ničivého zemětřesení ve východním Japonsku

Všichni ze společnost Canon vyjadřují upřímnou a hlubokou soustrast všem postiženým ničivým zemětřesením ve východním Japonsku a modlí se za rychlý proces rekonstrukce, obnovy a uzdravení této oblasti.


Společnost Canon Inc. pomáhá oblastem nejhůře postiženým obrovským zemětřesením, k němuž došlo 11. března, a poskytuje podporu lékařským aktivitám Japonského červeného kříže v podobě pěti darovaných mobilních digitálních rentgenových systémů.

Přenosné digitální rentgenové systémy, postavené na systému medicínského univerzálního přenosného plochého detektoru Canon CXDI-55G, umožňují rentgenová vyšetření mimo nemocnice v různých podmínkách, kdy nelze použít nemocniční vyšetřovací zařízení. Tyto digitální rentgenové systémy již pomáhaly lékařům v oblastech postižených katastrofami s omezenou dostupností zdravotní péče, například po zemětřesení na indonéském ostrově Sumatra v roce 2009 a na Haiti v roce 2010. Po ničivém zemětřesení v čínské provincii S'-čchuan v roce 2008 společnost Canon (China) Co., Ltd. darovala digitální rentgenový systém nemocnici Mianyang City Central Hospital, která sehrála hlavní roli v poskytování zdravotní pomoci v postižených oblastech.

Skupina Canon Group darovala příspěvek ve výši 300 milionů japonských jenů na pomoc obětem zemětřesení. Zaměstnanci společnosti Canon v Japonsku, USA, Evropě, Asii a Oceánii navíc pořádají sbírky finančních prostředků, jejichž výtěžek je určen na obnovu postižených oblastí.

O společnosti Canon Europe
Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů. Canon v minulém roce slavil padesáté výročí své obchodní přítomnosti v Evropě.

Další informace o společnosti Canon Europe jsou k dispozici na webové adrese  www.canon-europe.com.Komentáře