Chytré hodinky aneb jaké jsou jejich hlavní výhody?

Chytré hodinky dokážou spoustu věcí. Mezi výhody patří sledování vaší srdeční frekvence, spánku, aktivity a celkové fyzické zdatnosti. Můžete také přehrávat hudbu a dělat aktivity bez telefonu, a dokonce platit v obchodě.

Chytré hodinky aneb jaké jsou jejich hlavní výhody?


Co jsou to chytré hodinky?

Chytré hodinky jsou přenosné počítače v podobě náramkových hodinek, které kromě časomíry nabízejí i další funkce. Často zahrnují integraci do vašeho smartphonu, zobrazující vaše příchozí hovory a zprávy, a některé aplikace s dalšími funkcemi, jako jsou informace o počasí a mapy.

Další věc, kterou chytré hodinky poskytují, jsou různé senzory pro sledování kondice a zdraví. Počítání kroků, kalorií, sledování srdečního tepu a GPS jsou některé z funkcí, které mohou chytré hodinky obsahovat.

Chytré hodinky vs Smartphone

Smartphony dokážou mnoho věcí, které můžete dělat i na chytrých hodinkách, ale chytré hodinky jsou pro některé věci vhodnější v závislosti na okolnostech. Při řízení automobilu nebo na kole je mnohem pohodlnější kontrolovat oznámení na chytrých hodinkách než se snažit dostat telefon z kapsy. Je hezké vidět například jméno příchozího volajícího před přijetím telefonu pomocí náhlavní soupravy Bluetooth. Chytré telefony jsou dodávány s integrovaným GPS, ale může být pohodlnější, když si na procházku nebudete brát telefon, ale pomocí vestavěného GPS smartwatch budete sledovat délku a rychlost vašeho běhu.

Vodotěsné chytré hodinky

Chytré hodinky jsou velmi univerzální zařízení, která jsou často vodotěsná. Můžete tak nechat své chytré hodinky zapnuté, když jdete plavat nebo dělat vodní sporty, a dokonce i když jdete do sauny. Některé smartphony jsou v dnešní době také vodotěsné, ale bylo by opravdu trapné nosit smartphone při plavání. Kromě měření času tak můžete měřit délku plavání, a některá zařízení také měří vzdálenost a srdeční frekvenci při plavání.

Skvělý tip na vánoční dárek, nemyslíte?

Úvodní foto: Dean Drobot / Shutterstock.com










Komentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.