Download Windows 10: Jednoduchý nákup nové licence

Před mnohými uživateli počítačů stojí otázka, jaký operační program si vyberou. Windows je osvědčená klasika, existují však i další možnosti. Velká část software je však naprogramovaná tak, že fungují jen tehdy, je-li v PC nainstalovaný právě Windows. Jak je to s jeho stažením?

Download Windows 10: Jednoduchý nákup nové licence


Proč právě Windows 10?

Jistě není žádným překvapením, že největší část počítačů pracuje v systému Windows. Najdou se samozřejmě i tací uživatelé, kteří dávají přednost Linuxu, jenž je zadarmo. Přesto Windows 10 vyhrává na plné čáře. Je to dáno také tím, že spousta počítačových her je programováno pro použití v operačním systému od firmy Microsoft. Máte-li ve svém počítači starší verzi Windows, budete pravděpodobně také chtít přejít na tu nejnovější. Je to dáno zejména tím, že Microsoft přestal vydávat aktualizace starších verzí, které se tím pádem stávají zranitelnější, a přechod na novou verzi je jen logickým krokem, abyste ochránili svá cenná data, jež v PC máte uložena.

Jaká je nabídka

Ještě v červenci v roce 2016 bylo možné si Windows 10 stáhnout zdarma. Využila toho řada uživatelů, kteří chtěli přejít na nejnovější verzi. Ti, kteří to nestihli, musí již za novou licenci zaplatit. Download Windows 10 je k dispozici hned v několika variantách, a to Windows 10 Home pro domácnosti a studenty, Windows 10 Pro pro firmy a Windows 10 Enterprise pro velké podniky.

Když si s instalací nevíte rady

Download Windows 10 má své výhody i nevýhody. Můžete si zvolit způsob instalace, licence je přenosná v případě poruchy počítače, ale na druhou stranu může být instalace docela oříškem pro nezkušené zákazníky. V takovém případě je pak určitě vhodnějším řešením přenechat instalaci profesionálům v servise, kteří si s ní hravě poradí. Je to jednodušší, než se s tím trápit sami.

 

Pokud si vyberete některou z licencí Windows 10, získáte její trvalou licenci pro jedno zařízení. Klíč bývá doručený emailem.

Úvodní foto: Shutterstock.com


Komentáře