Elektrický zubní kartáček zlepšuje zdraví zubů a dásní. Jaké existují a jak si s nimi správně čistit zuby?

Umíte si s elektrickým kartáčkem správně vyčistit zuby?

Elektrický zubní kartáček zlepšuje zdraví zubů a dásní. Jaké existují a jak si s nimi správně čistit zuby?


Čištění zubů se díky nim stává jednoduché a zábavné. Činnost, kterou všichni z nás musíme provádět několikrát denně sobě i svým dětem, se tak stává mnohem příjemnější. Elektrický zubní kartáček navíc zuby vyčistí mnohem efektivněji než klasický manuální. Proč jej používat a jaké existují? Umíte si s elektrickým kartáčkem správně vyčistit zuby?

Elektrický zubní kartáček je rychlý a efektivní

Elektrický zubní kartáček dokáže prokazatelně mnohem efektivněji bojovat proti vzniku zubního kazu nebo onemocnění dásní než klasický kartáček. Díky nim si udržíte zdravou ústní dutinu po celý život. Čištění vás také konečně začne bavit, a i po ránu, když jste ospalí, si zuby vyčistíte rychle a pohodlně. Čištění elektrickým kartáčkem trvá 2 až 3 minuty – a během této doby jsou odstraněny nečistoty, které na zubech zůstávají a vedou ke vzniku zubního kazu.

Elektrické kartáčky pro děti i dospělé. Znáte sonické kartáčky?

Vývoj šel rychle dopředu, a proto je dnes k dostání celá řada vysoce kvalitních elektrických kartáčků, se kterými dokonale vyčistíte zuby sobě i svým dětem. Na trhu se nedávno objevily i sonické zubní kartáčky, které zajišťují vysoce účinnou a zároveň jemnou péči o zuby i dásně. Jejich údržba je navíc velmi nenáročná a disponují různými funkcemi, které jsou vhodné pro dospělé i děti. Nabízejí několik režimů čištění i intenzity, některé také mají speciální funkce pro bělení a masáž.

Elektrické kartáčky se dostanou do hůře přístupných míst

Elektrické kartáčky během jedné minuty vytvoří mnohem více pohybů než manuální a dostanou se více i do hůře přístupných míst, proto je jejich užívání skutečně výbornou volbou v péči o zuby a dásně. Pro čištění není potřeba žádné speciální zubní pasty, používá se ta, na kterou jste zvyklí. Pro správné vyčištění je třeba každou plochu zubů čistit alespoň 30 vteřin.

Oproti manuálním představují elektrické kartáčky velkou výhodu v péči o chrup a dásně.

 

Úvodní foto: Lucky Business / Shutterstock.com


Komentáře