Jaromír Jágr se v Bostonu věnuje charitě a pomáhá mu AT&T

americká společnost AT&T, která působí i na českém trhu, podpořila za oceánem dobročinné aktivity světové hokejové hvězdy Jaromíra Jágra padesáti tisíci americkými dolary. Peníze posloužily na aktivity pro děti zaměstnanců krizového štábu, kteří pomáhali po bombovém útoku v cíli bostonského maratonu.

Jaromír Jágr se v Bostonu věnuje charitě a pomáhá mu AT&T


Jaromír Jágr má srdce na pravém místě, a tak krátce po přesunu do Bostonu neváhal a v souvislosti s bombovými útoky pozval 20 dětí zaměstnanců bostonského krizového štábu na významný hokejový zápas v rámci play-off jako poděkování jejich rodičům, kteří pomáhali po bombovém útoku. Všechny děti, které zápas navštívily, jsou členy chlapeckých a dívčích klubů Bostonu.

Jaromír Jágr dlouhodobě obětavě podporuje děti při rozvíjení jejich potenciálu. Společnost AT&T se proto rozhodla věnovat padesát tisíc amerických dolarů chlapeckým a dívčím klubům Bostonu (Boys and Girls Clubs of Boston – BGCB), aby podpořila program „Life After the Club“, který je zaměřený na pomáhání členům klubu ve věku 15 a 18 let stanovit si cíle a plánovat, jak jich dosáhnout. Cílem programu je nabídnout jim získání schopností i zdrojů, které jsou pro úspěšné dosažení cílů potřebné. AT&T se rozhodla darovat těchto padesát tisíc dolarů jako poctu Jágrově dlouhodobé obětavosti a podpoře dětem při rozvíjení jejich plného potenciálu.

„Jsme vděční za Jaromírovu štědrost k Bostonu i mimo ledovou plochu. Je skutečnou legendou jak na ledě, tak mimo něj,“ uvedla Patricia Jacobs, prezidentka AT&T v regionu New England. „Jsme hrdí na to, že jsme se touto cestou mohli spojit s aktivitami Jaromíra Jágra a víme, že tento dar významně ovlivní kvalitu života mnoha dětí ve městě.“

Spolupráce s českou legendou za oceánem navazuje na lokální působení AT&T v Brně, kde společnost působí více než 10 let. AT&T pokračuje v Brně ve svých investicích i najímání dalších českých talentů, kteří neustále rozšiřují rostoucí tým.

Společnost AT&T se také účastní programu agentury Czech Invest, skrze který spolupracuje s českou vládou na zvyšování zaměstnanosti vytvářením vysoce kvalifikovaných pracovních míst v brněnském centru. Česká republika vítá investice, které v regionu umožňují kontinuální růst AT&T i tvorbu nových pracovních míst pro lidi, kteří chtějí pracovat v globální společnosti.

Filip Šváb, International External Affairs Director společnostI AT&T prohlásil: „Uvedený případ je skvělým příkladem toho, kdy český hrdina vrací něco zpět hostitelskému národu stejně tak, jako je AT&T hrdá na to, že může něco vracet zpět i své hostitelské komunitě v Brně. Těším se na další podobná propojení a vazby v dalších letech.“

Úvodní foto: © AT&T


Komentáře