Microsoft Power BI: Analytikem snadno a rychle

Pro vedení firmy a podnikání jsou důležité analýzy, které pomáhají vyhodnotit současný stav a plánovat do budoucnosti. Nemusíte být studovaným analytikem, abyste to zvládli vlastními silami. Stačí mít k ruce Power BI od Microsoftu a můžete se pustit do toho. Jak je to možné?

Microsoft Power BI: Analytikem snadno a rychle


Statistika nemusí být nuda

Statistické údaje potřebuje pro svůj rozvoj každá firma, která to myslí vážně. MS Power BI je analytická platforma, která data sbírá, organizuje a vizualizuje. Umí pracovat s obrovským množstvím dat, které seskupí do přehledných tabulek a grafů, v nichž se pak velmi dobře čte. Její výhodou je intuitivní rozhraní, které pochopí opravdu snad každý, kdo s počítačem umí alespoň trochu pracovat. 

K čemu je MS Power BI dobré

Ve firmě potřebujete mít přehled o svých nákladech i výnosech, a to vám právě Power BI umožní. Vedle toho lze díky ní porovnávat plánované a reálné náklady nebo zjistit, jak spolehlivé dodavatele máte. Software vám nabídne také přehled o chování vašich zákazníků, na základě toho vy pak můžete upravit svoji marketingovou strategii. Pomůže vám také s výběrem nových zaměstnanců, protože díky Power BI si uděláte lepší představu o tom, koho vlastně zaměstnáváte a kdo vám do týmu ještě chybí.

Power BI lze využít také v průzkumech veřejného mínění

Microsoft svým uživatelům prostřednictvím Power BI nabídl službu obchodní analýzy, kterou využijí nejen firmy a podnikatelé. Hodí se také pro průzkum veřejného mínění, mohou ji využívat vědci pro analýzu svých výzkumů a sázkaři díky ní porovnají týmy a výsledky zápasů pro stanovení sázek. Je zřejmé, že Power BI má široké využití od businessu až po politiku. K dispozici je totiž několik verzí produktu, dostupné pro Windows, iOS i Android, které snadno propojíte třeba s Microsoft 365. Základní desktopovou aplikaci je možné si stáhnout zcela zdarma, má ale určitá omezení.

Úvodní foto: Shutterstock.com


Komentáře