Minecraft: Rozsáhlý svět nejen v herní podobě

Jestliže bychom měli zapátrat po nejoblíbenějších a nejznámějších hrách, které se aktuálně nacházejí na trhu, rozhodně bychom narazili na Minecraft. Tento titul je zcela jedinečný v mnoha různých ohledech. Začít bychom mohli už jenom samotnou grafikou. Ta je z hlediska designu velmi stará a zapadá do devadesátých let, kdy se s počítači jako takovými teprve začínalo. Možná by tedy tehdy byla na výši. Dnes rozhodně ne. Přesto se ale v nekonečném světě pohybují miliony uživatelů. Ti si Minecraft zamilovali. Mají obří volnost pohybu a baví je to. Navíc se ke všemu přidávají ještě mnohé další věci, jež s Minecraftem souvisejí. Jaké? To vám prozradíme v tomto článku.

Minecraft: Rozsáhlý svět nejen v herní podobě


Obří komunita

 

Samotný Minecraft je fenoménem, jenž dokáže sdružit obří množství lidí v různých skupinách. Jednat se může o skupiny na sociálních sítích, ve fórech nebo kdekoli jinde na internetu. Velkou výhodou hraní je tedy fakt, že se mohou o čemkoli poradit. Stejně tak se vytvářejí aliance hráčů. Ti jsou spolu a procházejí světem poněkud jednodušeji. Vždyť nepřátel v podobě monster je v tomto virtuálním světě neskutečná spousta.  

 

Videa na Youtube

 

Už jste zhlédli některá videa, která se nacházejí na YouTube? Je jich tady spousta. Samotní uživatelé se natáčejí při hraní a svou činnost dokumentují. Mají velké množství odběratelů a spousta kanálů je velmi oblíbená. Ve videích se mohou hráči dozvědět spousty novinek z nekonečného světa Minecraftu. Zároveň jsou také upozorňování na to, jak si vedou jiní hráči.

 

Spousta hraček a další merch

 

Možná znáte lego v provedení Minecraftu. Věřte, že se jedná pouze o jakýsi základ věcí, jež se dokázaly tímto světem inspirovat. Propagačních předmětů spojených s touto hrou a komunitou je spousta. Jmenovat bychom mohli například mnohé plyšáky nebo jiné stavebnice či cokoli jiného. Přemýšlíte, jaký dárek vybrat milovníkovi Minecraftu? Vsaďte na lego, polštář, šálek nebo oblečení s motivem této oblíbené hry.

Úvodní foto: Shutterstock.com


Komentáře