Termostatická hlavice: Moderní způsob nastavení teploty v místnosti

Praotce Čecha upoutala hora Říp, z níž viděl zemi nádhernou a plnou krás, a tak v ní již zůstal. Možná kdyby tolik nechvátal, měli bychom nejen přístup k moři, ale také teplejší zimy. Stalo se, tudíž je naší každoroční nutností vytápět domovy, abychom v nich měli příjemné teplo. K tomu ale potřebujeme také nějaký zdroj tepelné energie, radiátory a termostatické hlavice. Jaká je jejich nabídka na trhu?

Termostatická hlavice: Moderní způsob nastavení teploty v místnosti


Topidla, ohřívače, ventilátory

Vedle ústředního topení, které rozvádí teplo po místnostech s využitím termostatické hlavice, můžeme pro vytápění používat také nejrůznější ohřívače, samostatné radiátory a horkovzdušné ventilátory. Jejich výhodou je snadná manipulace, můžete je přenášet z místa na místo a topit s nimi tam, kde právě potřebujete. Některé produkty disponují také chytrými funkcemi, jež lze ovládat pomocí smartphonu. Je velmi příjemné si během cesty domů na dálku pustit ohřívač nebo ventilátor a přijít již do vytopené místnosti.

Termostatická hlavice a její funkce

Co si představit pod termostatickou hlavicí k radiátoru? Jedná se o termostat, který má v sobě teplotní čidlo. To pak podle potřeby otevírá nebo zavírá ventil, aby tímto bylo dosaženo v místnosti požadované teploty. Takto je možné nastavit rozdílnou teplotu v různých prostorech. Současná nabídka na trhu přináší klasické manuální termostatické hlavice stejně jako programovatelné digitální a chytré. U nich je výhodou hlavně to, že je lze nastavovat prostřednictvím chytrého telefonu i na dálku, když ještě nejste doma. Jsou tak součástí inteligentní domácnosti, jež je moderním vyšším standardem.

U programovatelné termostatické hlavice si můžete nastavit různé teploty podle vašich zvyklostí – například jinou pro běžný den, jinou pro víkend, dovolenou. Manuální hlavice mají většinou stupnici od jedné do pěti a více parády s nimi neuděláte. Pro nenáročné spotřebitele však splní svoji funkci vrchovatě. 

Úvodní foto: Shutterstock.com


Komentáře