Text editor: Který si z bohaté nabídky vybrat jako nejvhodnější?

Součástí činností, které je možné provozovat prostřednictvím počítače, je také psaní, vytváření prezentací, tabulek a grafů. Proto se bez něho v dnešní době neobejde řada profesí – asistentkami počínaje, manažery konče. Kromě nich je využívají také žáci a studenti a vlastně všichni, kteří si chtějí na počítači něco napsat. K tomu ovšem potřebují vhodný program, jenž jim to umožní.

Text editor: Který si z bohaté nabídky vybrat jako nejvhodnější?


Microsoft Office je dnes už klasika

Pojďme se podívat, co současný trh nabízí. Asi nejoblíbenějším kancelářským programem je Microsoft Office. Nabízí vše potřebné v jednom balíku. Na výběr pak máte jako jednu možnost zakoupení Microsoft Office s trvalou licencí. Prostě si koupíte krabicovou verzi nebo elektronickou licenci a máte vystaráno. Dále již nic neplatíte a vše můžete začít ihned využívat. Nebo si vyberete Office 365, což je služba předplacená a předplatné se měsíčně obnovuje. Obě tyto varianty mají všechno, co pro práci v kanceláři je třeba – tedy Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Access a Publisher.

Když nemáte ve svém počítači Windows

I když je Microsoft Office asi nejvíce využívaným kancelářským balíkem, nenajdete ho kupodivu ve všech počítačích. Pracuje totiž jen s operačním systémem Windows. Máte-li tedy na svém počítači nainstalovaný Linux, budete muset sáhnout po něčem jiném, budete-li potřebovat text editor. Zde se pak nabízejí například free verze OpenOffice či LibreOffice, jež mají služby podobné. Uživatelé MacOS pak mají k dispozici balík iWork, v němž mohou psát, vytvářet prezentace i tabulky. Svůj text editor má také Google, jenž je zdarma poskytovaný on-line a lze ho využívat s jakýmkoliv operačním systémem nainstalovaným v počítači.

Takže dnes už není problém si vybrat program na psaní podle toho, co vám nejvíce vyhovuje. K dispozici jsou placené i free verze.

Úvodní foto: Shutterstock.com


Komentáře