World of Tanks: A velká bitva vzplála

Počítačové hry si našly své uživatele, kterým zpříjemňují trávení volného času. Pro mnohé to znamená relaxaci a uvolnění po nabitém dni, když se mohou posadit ke svému počítači a pustit si některou z oblíbených her. Těch je vydaných celá řada, a to s různou tématikou. Kdo miluje tankové bitvy, odehrávající se v minulém století, pak sáhne po hře World of Tanks neboli Svět tanků. O čem hra je?

World of Tanks: A velká bitva vzplála


Zápis do Guinnessovy knihy rekordů

O tom, že hry z vojenského prostředí patří mezi stálice, svědčí i to, že hra World of Tanks byla dvakrát zapsána do Guinnessovy knihy rekordů jako hra s největším počtem současně hrajících lidí na jednom serveru. Hra má více než tři miliardy registrovaných uživatelů po celém světě a přes sto osmdesát milionů aktivních hráčů. Tato čísla svědčí o mimořádné oblibě této multiplayer online hry.

Zběsilé souboje i kousek historie

Když se pustíte do hry World of Tanks, čekají na vás nejen souboje v bitvách, ale přiučíte se také něco z historie, protože mapy jsou zpracované podle existujících míst, kde k bitvám skutečně došlo. Hraje se celkem na 40 různých mapách.  Hraní pak dokresluje správně vybraná hudba s válečnou tématikou. K dispozici je vojenská technika z Velké války, Druhé světové války, Korejské i Vietnamské války, což zahrnuje období od počátku minulého století do jeho sedmdesátých let.

Co je účelem hry

Hra má hlavně bavit. A to World of Tanks umí dokonale. Koho zajímá vojenská tématika, ten si užije spoustu zábavy. Cílem hry je vyhrát tankový souboj. Nehraje se zde na levely, ale na různé úrovně tanků, kterým se zde říká tiery. Postupně se tak lze dopracovat ke stále propracovanějšímu a lepšímu tanku. Vedle něho ve hře narazíte na další vojenskou techniku – stíhače a dělostřelce, jež číhají v úkrytu, aby mohli v nejméně střeženém okamžiku zaútočit. Pozor tedy na ně.

Stažení plné hry i její hraní je bez poplatků. Ve World of Tanks Shop si můžete nakoupit prémiové produkty, třeba speciální tanky. 

Úvodní foto: Shutterstock.com


Komentáře