30 měsíců vězení pro správce IT

Systémový administrátor se v očekávání propuštění rozhodl pro radikální krok: sabotáž firemních serverů. Americký soud ohodnotil tento čin 30 měsíci vězení nepodmíněně.Systémový administrátor se v očekávání propuštění rozhodl pro radikální krok: sabotáž firemních serverů. Americký soud ohodnotil tento čin 30 měsíci vězení nepodmíněně.

Zástupce soudu v Newarku, kde došlo k procesu, uvedl, že se jedná o zatím nejpřísnější trest, který byl za čin tohoto druhu v USA udělen. 51letý Yung-Hsun Lin musí svému bývalému zaměstnavateli, farmaceutické společnosti Medco Health Solutions, navíc jako odškodné zaplatit 81 000 dolarů.

K činu došlo v roce 2003. Yung-Hsun Lin tehdy upravil kód serverů, aby došlo k jejich selhání, když se dozvěděl o zamýšlené fúzi Medco s gigantem Merck. Očekávalo se, že výsledkem by mohlo být propouštění. Servery společnosti Medco obsahovaly mj. data partnerů včetně výsledků klinických analýz a samozřejmě účetnictví firmy.
Linův destruktivní kód, který se měl mimochodem spustit na jeho narozeniny, ovšem selhal. „Bomba“ byla odhalena až dalším administrátorem v lednu 2005. K odsouzení došlo i tak ale až za 3 roky...


Komentáře