3Com integruje TippingPoint do zabezpečení sítí

3Com zveřejnil plány týkající se nabídky svých řešení pro zabezpečení sítí. Koncepce bezpečné síťové infrastruktury (Secure Network Fabric) zahrnuje integraci technologie 3Com TippingPoint pro zamezení neoprávněnému přístupu (IPS – Intrusion Prevention System) a bezpečnostních řešení H3C pro podnikové sítě.


Výsledkem bude jednotná produktová řada a síťová infrastruktura řízená centralizovaným systémem pro správu pravidel, který nabízí společný přehled o bezpečnostních zařízeních a síťových operacích a umožňuje v rámci distribuovaných systémů pro posílení bezpečnosti definovat a použít i složité bezpečnostní zásady.

V rámci nastíněné bezpečnostní strategie bude 3Com dodávat mj. bezpečnostní zařízení a vestavné bezpečnostní moduly pro síťová šasi H3C, ednotnou platformu pro správu sítě a zabezpečení založenou na systému pro správu zabezpečení (SMS – Security Management System, který patří pod TippingPoint) a inteligentním centru pro správu (IMC – Intelligent Management Center) od H3C, která zahrnuje veškeré bezpečnostní subsystémy, čímž pomáhá snižovat náklady potřebné pro zavedení a správu složitých bezpečnostních pravidel a zpřehlednit síťové operace.

 „Rozhodli jsme se začlenit náš špičkový IPS TippingPoint do síťových bezpečnostních řešení H3C. Zvýšíme tím úroveň a propracovanost zabezpečovacích služeb, kterou mohou podniky právem očekávat, aniž by musely obětovat výkonnost svých sítí. Integrovaná platforma pro správu nabídne našim zákazníkům lepší ochranu, vyšší efektivitu provozu, kratší dobu odezvy a nižší náklady na řešení problémových situací,“ uvedl Saar Gillai, generální ředitel 3Com pro globální produkty a řešení.

Podle 3Comu se dosud podniky musely zaměřit jen na ochranu hranic své sítě před nepřátelským vnějším světem, aniž by riskovaly pokles výkonnosti u svých „důvěryhodných“ interních systémů a aplikací. Potřeba otevřít své sítě obchodním partnerům, konzultantům a dalším „nedůvěryhodným“ entitám – spolu s množícími se hrozbami ze strany botnetů a červů – však nastolila požadavek zavést do síťové infrastruktury společnou zabezpečovací vrstvu, která by však neměla vliv na výkonnost sítě.Komentáře