AVG 8.5 je i pro Linux

Společnost AVG Technologies uvedla vylepšenou verzi svého antivirového řešení AVG pro Linux. Uživatelům operačního systému Linux umožňuje používat antivirus z nativního prostředí. Zatímco serverové použití zůstává zpoplatněno, verze pro pracovní stanice je poskytována zdarma.


AVG Server Edition pro Linux umožňuje kontrolu elektronické pošty na poštovních serverech a dále kontrolu souborů na souborových serverech. Výkon má umožnit i nasazení ve velkých firmách a u poskytovatelů internetu.

AVG 8.5 pro Linux poskytuje podle dodavatele správcům sítě i koncovým uživatelům skenovací jádro proti virům, červům, spywaru, trojských koním a keyloggerům, heuristickou analýzu pro lepší detekci nových a neznámých typů malwaru rezidentní štít využívající antivirový filtr postavený nad technologií RedirFS a lepší škálovatelnost díky podpoře 64bitových procesorů a vícevláknové architektuře.

RedirFS, česky „přesměrovávací souborový systém“, je nová vrstva mezi virtuálním souborovým systémem (VFS) a ovladači souborových systémů. Je implementován jako modul pro linuxové jádro 2.6.25 a novější. RedirFS přináší možnost modifikace volání ve virtuálním souborovém systému, kterou využívá například antivirový filtr.

AVG 8.5 for Linux není závislé na konkrétní distribuci Linuxu. Software byl testován pod distribucemi RedHat, Mandriva, Fedora Core, Debian, SUSE, Ubuntu a dalšími distribucemi. Podporováno je rovněž FreeBSD.

Produkt pro koncové uživatele je možné zdarma stáhnout na adrese http://free.avg.com/download.

Podpora předchozích verzí systému AVG pro Linux skončila 30. dubna 2009.Komentáře