Acronis nabízí zálohování a obnovu ve virtuálním prostředí

Acronis na konferenci VMWorld Europe uvedl premiéru nového řešení pro zálohování a obnovu ve virtuálním prostředí.


Acronis True Image Virtual Edition umožní organizacím zálohovat a obnovovat virtuální stroje na jediném fyzickém serveru a plynule migrovat servery mezi fyzickým a virtuálním prostředím.

Řešení umožňuje zálohovat, obnovovat nebo testovat až 99 virtuálních strojů na jednom fyzickém serveru za jednu cenu. Neexistuje žádný dodatečný poplatek pro zálohování nových virtuálních strojů.

Acronis uvádí, že mnozí dodavatelé účtují licenční poplatek za každý operační systém, procesor nebo virtuální server; v takovém případě může být pro organizaci nákladné vybudovat, otestovat, migrovat a spravovat infrastrukturu virtuálních strojů. Laurent Dedenis, viceprezident Acronis EMEA, uvádí: "Jednoduchost této struktury je ideální pro SMB, které mohou mít omezenou praxi s provozem virtualizovaného prostředí. Nicméně toto řešení je stejně tak vhodné pro větší společnosti, které spravují prostředí s velkým množstvím virtuálních strojů. Čím více je na hostitelském počítači vytvořených virtuální strojů, tím nižší je cena za virtuální stroj.”

Acronis True Image Virtual Edition je dostupný jako licence na fyzický server včetně Acronis Universal Restore. Acronis Universal Restore umožňuje obnovit image serverů na odlišný virtuální hardware bez ohledu na operační systém nebo instalované komponenty.

 Komentáře