Acronis uvolňuje Backup and Recovery 10

Acronis uvolnil Backup & Recovery 10, portfolio produktů pro obnovu po ztrátě dat, které kombinuje deduplikaci dat, vylepšenou podporu virtuálních prostředí a centralizovanou správu založenou na technologiích diskového imagingu a obnovy "na holé železo".


Acronis Backup & Recovery 10 je další generací programů True Image. Nabízí deduplikaci dat, která podle dodavatele může pomocí eliminace kopií záloh nadbytečných dat snížit požadavky na úložiště až o 90%. Produkt umožňuje zálohovat a obnovovat jakékoliv servery a pracovní stanice s operačními systémy Microsoft nebo Linux do plně funkčního stavu před jejich selháním. Záloha zahrnuje celý pevný disk včetně operačního systému, jednotlivých aplikací, aktualizací, nastavení a dat. Nové vlastnosti Acronis Backup & Recovery 10 umožňují podle dodavatele automatizovat procesy zálohování a obnovy ve skutečných a virtuálních prostředích včetně možnosti migrace z fyzického do virtuálního prostředí v jediném řešení.

Acronis Backup & Recovery 10 podporuje virtuální prostředí VMware, Microsoft Hyper-V, Citrix Xensource a Parallels. Produkt zahrnuje nového agenta zálohování založeného na hostiteli virtuálního stroje (VM), který umožňuje obnovovat a zálohovat "živé" VM prostřednictvím VMware ESX a Microsoft Hyper-V API, a to bez instalace klienta do každého VM.

Acronis Backup & Recovery 10 je nyní k dispozici v anglickém jazyce u prodejců Acronis v České republice a na Slovensku. Česká verze bude uvedena na trh v září tohoto roku.Komentáře