Apple aktualizuje MacOS X, Javu a Safari

Společnost Apple vydala balík celkem 55 oprav převážně bezpečnostního charakteru. Záplaty se týkají operačního systému Mac OS X včetně prohlížeče Safari a applovské implementace Javy.


Největší množství oprav (celkem 32) se vztahuje nikoliv přímo k vlastnímu softwaru Applu, ale k používaným open source komponentám a dalšímu kódu třetích stran.

Největší pozornost zřejmě vzbudily opravy Safari, protože se týkají i těch uživatelů, kteří tento prohlížeč provozují ve Windows.

Americký Computerworld v této souvislosti citoval bezpečnostní analytiky, kteří se domnívají, že Apple by měl svůj browser aktualizovat častěji. Předešlé opravy Safari byly totiž vydány loni v listopadu. Jedna z právě opravených zranitelností je přitom známa již 7 měsíců. Jedná se o závažnou chybu při zpracování RSS, v jejímž důsledku může podvodník svoji stránku upravit tak, aby po návštěvě spustila na uživatelově počítači jeho kód. Zneužití přitom nevyžaduje, aby útočník znal operační systém a procesor napadeného počítače.

Safari lze aktualizovat zde.

Zdroj: Computerworld.comKomentáře