Bezplatný antivirus od AVG je i v češtině

Společnost AVG Technologies uvolnila bezplatnou verzi svého antivirového systému AVG Anti-Virus Free Edition v českém jazyce.


Produkt slouží k základní ochraně počítače před viry i spywarem a umožňuje bezpečné prohlížení webových stránek i práci s internetem. Volná edice AVG je určena výhradně pro domácí nekomerční použití na jednom počítači. Firma pro ni na rozdíl od svých placených produktů nezajišťuje nepřetržitou technickou podporu. Komerční verze AVG nabízejí také obranu před rootkity, nevyžádanou poštou nebo neautorizovanými přístupy do počítače a ochranu identity.

Kvůli stále intenzivnějším webovým útokům, kde je každodenně infikováno kolem dvou milionů stránek, se společnost AVG Technologies rozhodla zařadit do bezplatné verze i funkci AVG Active Surf-Shield. Ta zabraňuje infikování počítače při nechtěném stahování nebezpečných souborů či skriptů a současně zajišťuje, že navštívené stránky nabízejí ve chvíli jejich otevření bezpečný obsah. Doplní tak ve free verzi již dříve obsaženou funkci AVG Search-Shield, která bezpečně vyhodnocuje v reálném čase všechny výsledky hledání na internetu a míru rizika nákazy signalizuje ikonou vedle jednotlivých odkazů. Obě funkce jsou součástí technologie LinkScanner (webový štít).

AVG Anti-Virus Free Edition je zdarma ke stažení zde. Doporučené systémové prostředky jsou procesor Intel Pentium, 300 MHz, pro instalaci 30 MB volného místa na disku a 256 MB paměti RAM.Komentáře