CheckPoint nabízí nové brány R70


 

Společnost Check Point oznámila dostupnost nových bran verze R70. Nová verze R70 zavádí u managementu, softwaru a hardwaru bezpečnostních bran například tzv. software blades a nový IPS systém.

Technologie software blades označuje zásuvné moduly, které lze samostatně licencovat a zapínat na branách a managementu. Samostatně tak lze kromě firewallu zakoupit moduly pro Antivirus a Anti-malware, Anti-spam, filtrování URL, IPS, VPN, Endpoint Security Server, QOS, VoIP apod.

Nový Intrusion Prevention System vznikl sloučením interního systému IPS - SmartDefense a externí brány IPS-1. Tento produkt získal CheckPoint akvizicí od společnosti NFR.

K novinkám bran R70 patří také modul "Provisioning", který centralizuje zálohování, nastavení položek routovací tabulky, DNS záznamů, apod. z jednoho místa pro všechny brány najednou.

Akcelerační technika CoreXL umožňuje rozřazovat pomocí arbitru různé úlohy na různá jádra CPU, na kterých běží identické kopie kernelu firewallu.

Podle dodavatele byl vylepšen také operační systém SecurePlatform a management Provider-1, který obsahuje nové utility pro migraci, možnosti High Availibility, cross-CMA search, apod.

 Komentáře