Facebook: selhal disk, přes 10 % fotografií zmizelo

Minulý víkend během rutinního upgradu serverů sítě Facebook selhalo současně několik pevných disků. Výsledkem je ztráta 10-15 % fotografií, které zde uživatelé měli uloženy.


Některé fotografie se tedy nyní nezobrazí, nicméně podle provozovatelů není důvod k panice. Data jsou uložena v řadě kopií, jak vyžadují procesy obnovy po havárii i business continuity. Pokračuje už obnovování fotografií, i když bližší podrobnosti o příčinách výpadku nejsou zatím jasné. Provozovatelé každopádně kopírují data na nová úložná zařízení a obnova bude kompletní až po jejich hardwarové výměně. K tomu by mělo dojít nejpozději na počátku příštího týdne. Během této doby lze fotografie normálně uploadovat a na serveru zůstanou, protože nahrávání už probíhá na nové úložné svazky.

Pro Facebook je na celé záležitosti nepříjemné hlavně to, že k problému došlo krátce po vážnějších událostech, například po útoku červa Koobface (Další rána pro Facebook: návrat červa Koobface) a po sílícím upozorňování médií i řady institucí na rizika sociálních sítí.

 

Zdroj: Computerworld.com

 

 Komentáře