Interoute nabízí zdarma barometr internetových hrozeb

Společnost Interoute spustila bezplatný barometr bezpečnosti na internetu, který poskytuje organizacím každodenní přehled o nebezpečných aktivitách na internetu. Internetový barometr shromažďuje data z 22 senzorů zabudovaných do jádra evropského internetu, přičemž protokoluje zdroj, cíl a typ nebezpečné aktivity.


Kromě základních statistických dat poskytuje Interoute pohled na bezpečnostní hrozby, který podle společnosti pomůže organizacím nejen identifikovat, ale především odrazit pachatele škodlivých hrozeb a distribuovaných útoků s cílem způsobit odepření služby (DDoS).


Místo spoléhání na tradiční metody sběru dat z firewallů a ADSL směrovačů analyzuje Interoute provoz ve své optické síti dlouhé 57 000 km. Jeho analýza začíná de facto standardem v oblasti signatur bezpečnostních chyb a samočinně doplňovaný blacklist Interoute obohacuje vlastními algoritmy zjišťování útoků DDoS. Tyto informace jsou sbírány a umístěny do výsledkové karty, ve které je porovnána váha různých útoků. Vysoce a středně vážná bezpečnostní upozornění jsou potom zmapována vůči geografickému umístění původního a cílového místa útoků.


Barometr je bezplatná služba, která umožní jakémukoli uživateli nebo správci systému vyhodnotit údaje o reálných útocích a předcházet tak bezpečnostním hrozbám,“ řekl Mark Osborne, ředitel pro bezpečnost IT společnosti Interoute. „Mnohým společnostem, jejichž podnikání závisí na internetu, vyhrožují vyděrači, že útokem DDoS jejich servery odstřihnou. Ti, kteří si nemohli dovolit nákladná bezpečnostní řešení, byli útokům vystaveni, protože nevěděli, odkud útoky přicházejí. Internetový barometr společnosti Interoute umožní oddělením IT a správcům systémů znovu získat kontrolu.“

Interoute nabízí také přístup k jednoduché pomůcce, která aktuálně informuje o denní úrovni internetových hrozeb. Ta je volně k dispozici zde. Interoute Internet Barometer je v současné době betaverze.

 Komentáře