Netgear dokončil akvizici CP Secure

Netgear oznámil, že dokončil převzetí společnosti CP Secure, dodavatele bezpečnostních řešení.


Netgear oznámil, že dokončil převzetí společnosti CP Secure, dodavatele bezpečnostních řešení.

Proces akvizice odstartoval uzavřením oboustranné dohody o akvizici CP Secure 22. září 2008. Společnost Netgear se v ní zavázala zaplatit hotově 14 milionů amerických dolarů a dalších 3,5 milionu amerických dolarů v hotovosti, pokud dojde ke splnění předem stanovených podmínek. Všechny náležitosti smlouvy byly splněny a kupní cena vyplacena v plné výši. Portfolio CP Secure bude začleněno do nabídky Netgear v rámci nové produktové řady ProSecure, která bude nabízet zařízení poskytující podnikovým uživatelům ochranu jejich sítí, přístupu na web a e-mailové komunikace.

Výsledkem akvizice bude ohohacení produktů NetGear o následující funkce:

  • - Integrace nové skenovací technologie CP-Secure, která umožňuje nepřetržitou kontrolu internetového a e-mailového datového přenosu bez snížení výkonu sítě.
  • - Modul založený na proaktivní detekci internetových hrozeb integrován do nových zařízení Netgear.
  • - Distribuovaná architektura pro analýzu spamu pracující na bázi cloud computingu
  • - Nová bezpečnostní zařízení řady ProSecure založená na technologii CP Secure, jež bude možné okamžitě nasadit do provozu bez nutnosti rekonfigurace sítě či e-mailového a webového serveru.
  • - Produktová řada ProSecure nabídce řešení pro SMB
  • Dokončením akvizice majetku CP Secure se zároveň její původní pracovní tým 46 vývojářů z technického centra začlenil do inženýrské divize společnosti Netgear. Současný výkonný ředitel společnosti CP Secure, Shuang Ji, se stává viceprezidentem pro oblast vývoje bezpečnostních řešení společnosti Netgear.

    První přístroje z nové produktové řady ProSecure mají být uvedeny v průběhu příštích 12 měsíců.

     


Komentáře