Norton Internet Security 2010 a Norton AntiVirus 2010 v beta verzi

Symantec představil beta verze aplikací Norton Internet Security 2010 a Norton AntiVirus 2010 s novými bezpečnostními technologiemi. Tento nový model ochrany s kódovým názvem „Quorum“ se poprvé objeví na masovému trhu při oficiálním uvedení produktů, které se očekává na podzim roku 2009.


Systém Quorum bude založený nejen na tradičních signaturách škodlivého kódu, ale nově také na pověsti. Řídicí systém použije podle potřeby některou z uvedených metod. Projekt Quorum nově pojímá také ostatní základní prvky jako výstrahy zabezpečení, odstraňování hrozeb, ochranu před nevyžádanou poštou a rodičovský zámek.

 

Koncept pověsti využívá statistiku a hodnocení k řešení různých kategorií problémů online. Produkty společnosti Symantec pro rok 2010 podobně pomocí pověsti aplikací řeší problém, jak se vypořádat s útočníky online, kteří obcházejí zabezpečení pomocí nových jedinečných hrozeb. Pověst aplikací vzniká prostřednictvím celosvětového programu Norton Community Watch, v němž miliony uživatelů anonymně předávají data o charakteristikách aplikací spuštěných v jejich systémech. Většina uživatelů spouští většinou neškodné aplikace známého původu od známých vydavatelů s dalšími obvyklými atributy. Naproti tomu škodlivý kód nebyl zpravidla dosud pozorován, má neznámého vydavatele a další atributy, díky kterým má špatnou pověst. Tato data umožňují společnosti Symantec vypočítat pro každou aplikaci hodnotu bezpečnostní pověsti.

Behaviorální systém ochrany před škodlivým kódem nové generace, SONAR 2, vyhodnocuje zpětnou vazbu pro všechny součásti počítače, na jejímž základě rozhoduje a podle potřeby přepíná mezi jednotlivými metodami ochrany.  SONAR 2 využívá ke zjišťování neznámých hrozeb informace ze všech ochranných funkcí Norton, které jsou zaměřené na síťovou komunikaci, aktivitu programů v systému, využívají údaje o pověsti z databází online a jiné ochranné mechanismy.

Nový model ochrany použitý v produktech Norton 2010 se vztahuje také na ochranu před nevyžádanou poštou a rodičovský zámek. Ochrana před nevyžádanou poštou využívá nový modul Symantec Brightmail, který do poštovních schránek spotřebitelů zavádí ochranu podnikové třídy. Uživatelé produktů Norton 2010 se mohou přihlásit k bezplatnému odběru[ nové webové služby OnlineFamily.Norton, která rodičům poskytuje přehled o činnosti jejich dětí online.

Všechny nejdůležitější produkty Norton, včetně aplikací Norton 360, Norton Internet Security a Norton AntiVirus, budou podle plánu kompatibilní s novým operačním systémem Microsoft Windows 7, jakmile bude všeobecně dostupný. Beta verze produktů jsou nyní veřejnosti k dispozici ke stažení na adresách www.norton.com/nis2010beta a  www.norton.com/nav2010beta.Komentáře