Podle Slunečnice je nejoblíbenějším antivirovým softwarem Avast

Mezi nejoblíbenější antivirové značky patří avast!, ESET a AVG. Dokládají to květnové statistiky stahovanosti programů ze serveru Slunečnice.cz.


Uživatelé také často pracují s antispywarovým softwarem, jako je Spybot Search and Destroy nebo Ad-aware.

Statistiky stahovanosti programů ze serveru Slunečnice.cz dokládají, že nejoblíbenějším softwarem z kategorie Antiviry a antispyware byl v květnu 2009 program avast. Jde o český program, který je pro domácí nekomerční použití zcela zdarma. Nabízí ochranu proti nejrůznějším hrozbám ohrožujícím počítač zahrnující například i kontrolu disku před startem systému.

Stříbrná příčka patří slovenskému antiviru ESET NOD 32. Čtvrtá generace tohoto systému vyniká úspěšnou detekcí virů, rychlým tempem testování a nízkou spotřebou systémových zdrojů. Program je k dispozici také v češtině. V první desítce se umístil ještě jeden produkt pod hlavičkou ESET, a to ESET Smart Security, představující komplexnější balíček ochrany před viry, spyware, spamem, včetně brány firewall.

Třetí místo patří programu AVG Free Edition, hned za ním se umístila jeho plnohodnotná verze AVG 8, kterou je možné stáhnout si zdarma na zkoušku. 

Spyware, malware, trójské koně a mnoho dalších škodlivých programů pomáhá odhalit Spybot Search and Destroy (5. místo). Mimo to obsahuje také rozšiřující funkci, která umožní uživateli vyčistit v počítači historii práce, dočasné soubory, cookies apod., nebo také blokuje reklamní okna. Ad-aware (6. místo) a Spyware Terminator (8. místo) jsou další oblíbené nástroje pro odstranění spyware ze systému.


Nejoblíbenější programy v kategorii Antiviry a antispyware

Slunečnice.cz – květen 2009

1. avast!

2. ESET NOD32 Antivirus

3. AVG Free Edition

4. AVG 8

5. Spybot - Search & Destroy

6. Ad-aware 8

7. Avira AntiVir

8. Spyware Terminator

9. ESET Smart Security

10. BitDefender Removal Tool


 

 Komentáře