Podvodníci nabízejí falešné nástroje proti červu Conficker


Výsledky vrácené Googlem na vyhledávání informací o červu Conficker vedou v řadě případů na podvodné stránky, které nabízejí falešné bezpečnostní programy deklarované jako nástroje proti červu.

Na případ upozornil Rik Ferguson z firmy TrendMicro. Zaznamenal velký počet podvodů například na frázi NMap Conficker. NMap je open source skenovací nástroj, který byl nedávno aktualizován právě na detekci červa Conficker, podvodníci však stačili zareagovat velmi rychle. Podobně se vyjádřila společnost F-Secure, která mezi podvodnými nástroji „proti červu Conficker“ zaznamenala velké rozšíření programu nabízeného pod názvem MalwareRemoval Bot.

 

Poznámka: Celá záležitost je poměrně pikantní v tom, že Conficker na infikovaných počítačích blokoval přístup k webům bezpečnostních firem. Ty proto uživatelům doporučovaly, aby jejich nástroj určený speciálně proti Confickeru na internetu našli a stáhli někde jinde. Lze předpokládat, že řada lidí následně zadala příslušný řetězec do Googlu; v tomto případě mohli být tedy podvodníci docela úspěšní a na mediálním zájmu o červ Conficker se dokázali pořádně přiživit.

 Komentáře