Prodej údajů o kartách neunikl policejním agentům

Bývalý bezpečnostní analytik Max Ray Butler a jeho komplicové čelí federálního soudu v Pittsburghu hrozbě vysokých trestů. Ve světě podvodníků používal Butler celou řadu přezdívek, nejčastěji byl znám jako Iceman.


Použité techniky sběru dat byly v tomto případě sofistikované. Butler a jeho komplicové nepracovali z domova, ale vesměs z hotelových pokojů, které si pronajímali pod falešnými jmény. Zde instalovali antény a vysokém výkonu a s jejich pomocí se snažili číst data o transakcích (nikoliv jen z Wi-Fi sítí, ale i přímo z karetních transakcí u bankomatů a terminálů, protože takto získávali rovněž PIN). Butlerovi se nicméně podařilo proniknout i přímo do sítí bankovních institucí, např. CitiBank. Kromě bezprostředního zneužívání karet si vytvořil také web Cardersmarket, kde ukradené údaje prodával. Ke kupcům samozřejmě patřili i policejní agenti.

Nicméně i tak trvalo dlouho, než se policie propracovala k Butlerově skupině a obtížné bylo taktéž shromáždit důkazy. Butler byl zatčen v září 2007, k soudu však jde případ až nyní. Obviněným hrozí vysoké tresty, Butlerovi například až 40 let vězení a 1,5 milionu dolarů pokuty.

Butler byl již v roce 2001 odsouzen za průnik do systémů amerického ministerstva obrany, později byl vyšetřován pro kompromitování hry HalfLife.

 

 Komentáře