Program Virtual Crash pomáhá České pojišťovně odhalovat podvody


Česká pojišťovna začala používat nový nástroj pro efektivnější odhalování pojistných podvodů. Systém sběru dat v kombinaci se speciálním softwarem a programem Virtual Crash dokáže přesně analyzovat průběh dopravních nehod.

V rámci testovací fáze už Česká pojišťovna zkoumala 13 havárií a po jejich analýze metodou Virtual Crash se sedm jejich účastníků přiznalo, že k havárii vůbec nedošlo a nebo se staly za jiných okolností. Na základě velkého množství informací, získaných jak od klientů, tak přímo na místě nehody, dokáže ČP přesně simulovat průběh havárie a vytvořit její animaci, kterou pak lze sledovat z různých úhlů pohledu.

Pokusy o pojistné podvody dávají v posledních měsících mnozí odborníci do souvislosti s ekonomickou krizí. Podle světových statistik patří mezi pojistné podvody čtrnáct procent všech případů, které klienti hlásí pojišťovnám. V případě automobilů a motocyklů prý zkouší pojišťovnu podvést dokonce 35 procent pojištěných.

Během prvních tří měsíců letošního roku odhalili detektivové České pojišťovny 393 pojistných podvodů za 57 milionů Kč.Komentáře