Ŕízení vzdáleného přístupu od SonicWall

Společnost SonicWall oznámila řešení řízení vzdáleného přístupu pro mobilní podniky. Aventail E-Class Secure Remote Access je postaven na platformě SonicWall Aventail SSL VPN.


Při řízení přístupu platforma zjišťuje zabezpečení koncového bodu, chrání aplikace a připojuje oprávněné zaměstnance a obchodní partnery. Jediné zařízení obslouží až 2 000 uživatelů současně.
Aventail E-Class využívá trojsložkové pojetí ochrany koncových uživatelů a sítě – zjišťování, ochrana a připojení.

 

Zjišťování

SonicWall Recurring End Point Control (EPC) umožňuje administrátorům zachovat integritu sítě prostřednictvím vyhodnocování zabezpečení koncových bodů při přihlášení a potom v pravidelných intervalech. Díky možnosti nastavit pravidelné kontroly se v případě zjištění změny bezpečnostního stavu zařízení relace automaticky ukončí. Tato funkce potom vyzve uživatele, aby se znovu přihlásil. Opakované kontroly koncových bodů průběžně zajišťují integritu vzdálených zařízení a konzistentní dodržování podnikových zásad IT.

 

Ochrana

Zařízení SonicWall Aventail E-Class SRA je konstruováno tak, aby je mohl nainstalovat a spravovat i začínající uživatel.
Nové řešení přináší podle dodavatele zdokonalené monitorování uživatelů a jeho konzola pro správu dává správcům do rukou podstatně lepší nástroje pro měření aktivity uživatelů, odstraňování problémů s připojením a zásadami. Možnost různými způsoby zobrazovat, filtrovat a analyzovat informace dává manažerovi hloubkovou kontrolu nad zásadami ochrany aplikací, takže je přístup umožněn pouze oprávněným zařízením.

 

Připojení

Po navázání spojení může správce pomocí přepracovaného SonicWall WorkPlace portálu uživatelům optimalizovat pracovní prostředí při zachování zabezpečení. Tento portál dává manažerům IT kontrolu nad uspořádáním obsahu, například nad zobrazenými zástupci, soubory ke stažení, procházením intranetu a filtrováním. Díky nové možnosti použít vlastní styly a grafická rozvržení mohou správci přizpůsobit portál konkrétním skupinám.

 

Mezi další vlastnosti řady Aventail E-Class SRA podle dodavatele patří:

 

Širší podpora platforem: Funkčnost Connect Tunnel EPC a Advanced EPC je nyní podporována i na platformách Macintosh a Linux, což usnadňuje přechod z IPsec.

Zdokonalená autentizace: Řešení SonicWALL Aventail E-Class SRA podporují ověřování Vasco, RSA, Active Directory, LDAP, RADIUS a ACE i generování jednorázových hesel (OTP) pro dvoufaktorové ověřování.

Přidělování na základě zón: Umožňuje správcům rozšířit kontrolu nad nasazenými přístupovými agenty na základě klasifikace koncových bodů vzdálených uživatelů.Komentáře