Sociální sítě: Krádeže identit se rozmáhají

Třetina uživatelů společenských sítí má minimálně tři osobní informace na svém profilu veřejně viditelné, což může znamenat dobrou šanci pro ID zloděje, tvrdí to aspoň bezpečnostní firma Webroot.


Výzkum provedený touto firmou z Velké Británie, která se zabývá bezpečnostním softwarem, ukázal, že 78 procent Britů je nespokojeno s utajením jejich osobních dat na profilech na společenských serverech jako je třeba Facebook nebo MySpace.

Nicméně navzdory těmto pochybnostem 59 procent uživatelů těchto sítí si není jisto, kdo všechno může vidět jejich profil a přitom 78 procent z nich ho má viditelný i při hledání Googlem. Kromě toho 36 procent přiznává, že neskrývají žádná osobní data před lidmi, kteří prohlíží jejich profil, a 28 přijímá žádost o autorizaci "za přítele" od neznámých osob. Třetina dokonce používá na všechny sítě stejné heslo.

"Růst společenských sítí představuje pro hackery více a více možných cílů. Čas, který uživatelé stráví na stránkách jako je třeba Facebook, vzrostl minulý rok trojnásobně oproti celkovému růstu internetu," řekl Mike Kronenberg, vedoucí pracovník technologie v oddělení obchodu firmy Webroot.

"Hackeři lákají uživatele, aby se pouštěli do různých nebezpečných akcí, a to tak, že jim posílají zprávy z účtů jejich přátel, do kterých se nabourali.

Kronenberg tvrdí, že první krok, jak zůstat chráněn a nepřijít od ID, je nevystavovat se dobrovolně riziku.Komentáře