Trend Micro nabízí zabezpečené prostředí pro VMware

Trend Micro uvádí nové řešení pro zabezpečení obsahu v prostředí VMware ESX/ESXi.


Trend Micro Core Protection for Virtual Machines zabezpečuje aktivní i nečinné virtuální stroje VMware. Využívá rozhraní API VMsafe od VMware a poskytuje vícevrstevnou ochranu s využitím virtuálních strojů vyhrazených pro kontrolu hrozeb, koordinovaných s agenty pracujícími v reálném čase v rámci VM.

Nečinné virtuální stroje či stroje, které jsou offline, mohou být nakaženy i v době nečinnosti, samy se však nemohou bránit pomocí agentů pro kontrolu virů ani aktualizovat signatury. Podobně se mohou bezpečnostní operace náročné na prostředky, např. plánované úplné kontroly systému, významně podepsat na výkonu hostitele a zabezpečení pak ztratí svou účinnost, zejména pokud jsou tyto operace spuštěny na několika virtuálních strojích zároveň.

Trend Micro Core Protection for Virtual Machines podle dodavatele řeší právě tyto problémy. Produkt je součástí balíku Trend Micro Enterprise Security.  Řešení Trend Micro Core Protection for Virtual Machines 1.0 bude dostupné od srpna 2009 jako samostatný produkt i jako součást balíku OSCE X Advanced Suite.Komentáře