Trest za útok na web scientologů


19letý Dmitriy Guzner byl soudem v americkém státě New Yersey uznán vinným z útoku proti webovému serveru scientologické církve.

Guzner byl členem skupiny vystupující pod jménem Anonymous, která provedla proti webu scientologů sérii útoků v lednu loňského roku. Server byl následkem útoku nedostupný. Distribuovaný útok DDoS jej totiž zcela zahltil, když útočníci dokázali vytvořit provoz až 200 Mb/s.

Guzner byl dopaden a vzat do vazby už loni v říjnu a nyní mu kromě finanční pokuty hrozí maximálně 10 let (předpokládá se, že vyvázne s podstatně nižším trestem). Skupina svůj útok propagovala videem na YouTube, kde počítačově upravený hlas pronášel věty o tom, že útoky proti webu scientologů budou podnikat „pro dobro lidstva a vlastní potěšení“. Je možné, že právě video na YouTube přispělo ke Guznerově vypátrání. O osudu dalších útočníků prozatím nic oznámeno nebylo.

Poznámka: Viz také článek Útočníci se dostali do e-mailu Sarah Palinové na Yahoo, kde se předpokládalo, že jde o stejnou skupinu hackerů. To se ale podle všeho nepotvrdilo.Komentáře