TrustPort PC Security s novým firewallem

Společnost TrustPort nabízí novou verzí řešení PC Security. Bezpečnostní balík se dle dodavatele nově vyznačuje uživatelsky přívětivějším firewallem, vylepšeným skartovacím nástrojem a širší podporou 64bitových operačních systémů.


TrustPort PC Security se skládá z šesti modulů, pokrývajících různé oblasti ochrany počítače a uložených dat . Čtyři z těchto modulů lze v nové verzi používat na 32bitových i 64bitových systémech. Jedná se o moduly Antivirus, Personal Firewall, Disk Protection a Data Shredder. Modul Archive Encryption, sloužící k šifrované archivaci dat, a modul eSign, určený k práci s elektronickým podpisem, zatím pracují jen na 32bitové platformě.

Z pohledu uživatele má být nejviditelnější změnou chování Personal Firewallu. V předchozích verzích musel uživatel za pomoci interaktivního rozhraní povolit či zakázat každou aplikaci, přistupující k internetu, a vytvořit tak pravidla firewallu. Nyní lze automaticky vytvořit pravidla pro všechny důvěryhodné aplikace (např. webové prohlížeče či poštovní programy). Důvěryhodnost aplikací je zaručena jejich digitálním certifikátem, který poslední verze operačního systému standardně vyžadují už při jejich instalaci.

Skartovací modul Data Shredder, používaný k nevratné likvidaci citlivých dat, byl doplněn o několik nových funkcí. Změny se týkají zejména skartace z kontextové nabídky operačního systému. Uživatel tak může snadno skartovat soubory, složky, pevné i výměnné disky. Výhodou proti předchozí verzi je také možnost přerušení skartace.

Ve firemních sítích lze TrustPort Antivirus a TrustPort PC Security implementovat hromadně pomocí nástroje centrální správy TrustPort Management.Komentáře