Týden: Chyba v Google Docs a další výpadek GMailu

Víkendové shrnutí novinek z oblasti bezpečnosti na dalších webech IDG.cz. Největší publicitu si tento týden získal Google, a to nejen svým hodně diskutovaným záměrem umožnit inzerentům cílenější reklamu.


Na trhu se objevily SD karty určené pro šifrování dat na mobilních telefonech BlackBerry nebo mobilech se systémem Windows Mobile. Šifrování je zajišťováno hardwarově přímo kartou, takže na mobilní telefon není nutné instalovat žádný software. To má smysl u zařízení, kde nové aplikace podléhají certifikaci výrobcem nebo operátorem.

Computerworld.cz

 

Chyba Google Docs způsobila, že dokumenty byly sdíleny jinak, než chtěli jejich autoři. V zásadě šlo o to, že u sdílených dokumentů byl přístup povolen i lidem, kteří s autory a spolupracovníky sdíleli jiné dokumenty. Zcela soukromých dokumentů se problém netýkal. Chyba tedy postihla jen naprosté minimum materiálů uložených on-line v rámci této služby, mohla ale zasáhnout např. firmy, které by tento systém používaly a přitom chtěly aplikovat nějaké sofistikovanější řízení přístupu. Google chybu odstranil, postižené dokumenty zůstaly na svém místě a jejich autoři byli informováni.

Computerworld.cz

 

GMail postihl letos již druhý výpadek. Pro zlomek uživatelů byla služba nedostupná až 36 hodin.

PCWorld.cz

Poznámka: U nás byli speciálně postiženi zákazníci kabelového operátora UPC, kterým po určitou dobu nefungoval nejen GMail, ale ani další služby Googlu. Na vině měl prý být jeden ze směrovačů Googlu. To je ovšem problém "nezávislý".

 

EMC se domnívá, že zálohování dat na internetových serverech bude stále populárnější. Služba Mozy, která dovoluje klientům zálohovat až 2 GB dat zdarma, získala údajně už přes milion uživatelů. EMC očekává, že v tomto segmentu získá významné příjmy nejen od firem, ale i koncových zákazníků.

Computerworld.cz

 

 

 Komentáře